18-річний одесит пограбував жінку, аби через судимість уникнути мобілізації - Нацполіція

Хлопець зізнався, що спеціально хотів отримати судимість, аби мати привід не бути мобілізованим чи викликаним на строкову службу

Мобілізація та судимість
Все награбоване зловмисник викинув

В Одесі 18-річний юнак пограбував жінку, але його мотив виявився не в тому, аби отримати гроші. Хлопець спеціально забажав отримати судимість, аби потім уникнути мобілізації. Він вирішив, що за подібний злочин покарання буде незначне, але сам факт судимості допоможе йому в питанні ухилення від призову.

Тепер за його вчинок одеситові загрожує тюремний строк до 10 років. Про це йдеться в пресрелізі Нацполіції

Інцидент стався у Приморському районі Одесі на вулиці Леонтовича. Молодий хлопець побачив жінку, яка вийшла з магазину з гаманцем в руках, та попрямував за нею. Дочекавшись моменту, юнак видрав з її рук майно та побіг вулицею, після чого сів на транспорт та приїхав до себе додому. 

45-річна потерпіла звернулася за допомогою в поліцію. Сума збитків склала майже 13 тисяч гривень.

Розшукати грабіжника вдалося швидко - адже він і не думав ховатися. Зловмисник одразу ж зізнався, що саме він вкрав у жінки її майно: гаманець з грошима, документи, навушники та смартфон. 

Ніякого корисливого умислу молодик не мав. Все вкрадене майно він взагалі викинув. Натомість розраховував на те, що отримає судимість і за це в майбутньому уникне мобілізації. 

"Ми зібрали достатню кількість доказів і під процесуальним керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси повідомили зловмиснику про підозру... у грабежі, вчиненому в умовах воєнного стану. Юнакові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років... Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Місцезнаходження викраденого майна ми будемо встановлювати в ході слідства", - повідомила слідча територіального підрозділу поліції Ольга Лаврищук.

Зазначимо, що хлопцеві всього лише 18 років. За теперішніми законами, примусово мобілізувати його можуть не раніше, ніж за сім років. Тобто до цього (якщо все залишатиметься як є) ще досить далеко. Чому він вирішив "відкосити" в настільки радикальний спосіб - фігурант не пояснив. 

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, що мобілізація в Україні й справді є великою проблемою для певної кількості чоловіків, які під неї підпадають. Масовий призов породив соціальний феномен "ухилянтів" - громадян, які за будь-яку ціну не бажають опинитися у війську та йдуть задля цього майже на все. Окрім цього, "Інформатор" писав також про великі загрози від силової та протиправної "вуличної мобілізації": це може загрожувати внутрішніми проблемами для суспільства та держави. 

Що ж стосується ув'язнених та людей із судимостями, то їх і справді не беруть в армію. Точніше, беруть, але виключно добровольцями. А держава наразі проводить рекрутингову кампанію в колоніях, намагаючись залучити до лав Сил оборони якомога більше засуджених. Відомо вже про декілька тисяч бажаючих. Всього таким чином хочуть рекрутувати до 20 тисяч осіб. 

Раніше ми розповідали, чому ухилянти в ТЦК вимагають адвокатів і чому їм це навряд чи допоможе. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube