У Раді запропонували альтернативні моделі економічного бронювання: що вони передбачають

Два альтернативних законопроєкти нардепи зареєстрували напередодні, одним із автором став Дмитро Наталуха

Економічне бронювання
Нардепи зареєстрували альтернативні законопроєкти про економічне бронювання. Колаж: Інформатор

У понеділок, 17 червня, у Верховній Раді зареєстрували альтернативні законопроєкти щодо економічного бронювання від мобілізації – №11331-1 і №11331-2. Один із них пропонує модель із бронюванням за рівнем зарплати вище 36 тисяч гривень. Інший – змішану модель, яка включає військовий збір у понад 20 тис. грн для ФОПів.

Одним із авторів документів став голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. Обидва законопроєкти опублікували на сайті Верховної Ради.

Основний законопроект передбачає бронь за умови сплати підвищеного військового збору у 20 400 грн на місяць. Альтернативні документи пропонують інші моделі:

  • із бронюванням за рівнем зарплати у понад 36 336 грн;
  • змішану модель із 36 336 грн зарплати для найманого працівника, 20 400 грн військового збору для ФОПів.

Перший варіант передбачає бронювання найманих військовозобов’язаних, які мають середньомісячну зарплату не менше 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року (зараз один мінімум становить 3028 грн). Однак за умови, що роботодавець не має боргів перед працівниками й бюджетом.

В другому випадку також встановлюється можливість забронювати ФОПа, який зареєстрований не пізніше ніж за шість місяців до набрання чинності цього закону. Втім, за умови, що його дохід становить не менш ніж трикратний розмір збору за бронювання військовозобов’язаних (тобто понад 61 200 грн).

Економічне бронювання - що відомо

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт про “економічне бронювання” від мобілізації, який передбачає сплату військового збору за кожного працівника. Загалом документи два – №11331, який містить у собі концепцію “економічного бронювання”, та №11332 – про особливості сплати військового збору. Згідно ним, кожен субʼєкт господарювання має можливість забронювати працівника, сплачуючи за кожного підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць.

Нардеп Дмитро Наталуха пояснив, у чому полягають особливості концепції економічного бронювання. Так, співробітникам підприємств не доведеться платити власні кошти за бронь. Це має робити роботодавець, який визначатиме найцінніших працівників.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Офісі президента нібито відмовилися від такої ідеї через те, що вона не подобається Генштабу. Втім, офіційного підтвердження таким заявам немає. Дмитро Наталуха у коментарі Інформатору казав, що наразі тривають жваві дискусії, а економічне бронювання необхідне для того, щоб забезпечити передбачуваність економіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube