У Сенаті США дали обнадійливий прогноз щодо термінів постачання ATACMS в Україні

Далекобійні ракети від США повинні опинитися в Україні вже наступного тижня

ATACMS для України
Перед надсиланням ракет закон про військову допомогу має підписати президент США Джо Байден

Вже до кінця наступного тижня Сполучені Штати можуть відправити до України військову допомогу. Очікується, що до неї входитимуть і далекобійні ракети ATACMS. Вони зараз критично важливі для ЗСУ, адже дають змогу розширити географію ударів по тилам ворога.

Про це розповів голова комітету Сенату США з розвідки Марк Ворнер. В інтервю CBS News він висловив сподівання, що ракети та інша допомога надійдуть вже незабаром. 

За словами Ворнера, законопроєкт про оборонний пакет має пройти наступні стадії. Спершу його приймає Палата представників - це було зроблено 20 квітня. Далі голосуватиме Сенат, очікується, що це станеться 23 квітня. Потім документ має підписати Байден, після чого рішення набере чинності.

"За останні два роки, маючи менше 3% нашого оборонного бюджету, українці знищили 87% російських сухопутних військ, які існували раніше, 63% їхніх танків, 32% бронетранспортерів. Ми при цьому не втратили жодного американського солдата. Українці досягли цього завдяки своїй хоробрості, нашим постачанням та тим постачанням, які вони отримали від наших європейських союзників. Я сподіваюся, щойно законопроєкт потрапить до президента у вівторок чи середу, ці поставки знову будуть продовжені, причому з передачі ракет великої дальності ATACMS", - сказав Ворнер. 

На уточнювальне запитання журналіста, чи будуть це дійсно ATACMS більшої дальності, сенатор відповів, що скоріше за все, так. У всякому разі, саме це прописано в новому законі про допомогу Україні. 
"Я вважаю, що адміністрація (США - ред.) була готова в останні пару місяців підготувати або надати ATACMS. Це прописано в цьому законі", - зазначив Ворнер. 

ATACMS для України: будуть чи ні?

Нагадаємо, що зараз в Конгресі США завершується багатомісячна епопея довкола виділення Україні військової допомоги. Палата представників нарешті проголосувала за відповідний законопроєкт - це сталося 20 квітня. Тепер 23 квітня його має ухвалити Сенат, після чого підписати президент Байден. Після цього перші поставки розпочнуться так швидко, як це буде можливо. 

Особливої уваги вартує надання Україні ракет ATACMS. Це американські балістичні ракети наземного базування. Вони можуть нести як окремі боєголовки, так і касетні заряди. Запуск здійснюється з установок HIMARS або високомобільних артилерійських ракетних систем. "Атакмси" є далекобійною зброєю, яка дозволяє уражати важливі цілі глибоко в тилу РФ, на відстані 300-500 кілометрів. 

Згідно з новим законом про військову допомогу Україні, Джо Байден зобов'язаний надати Києву ці ракети. Однак він має право не робити цього, якщо це "загрожуватиме національній безпеці США". Тож вибір залишається особисто за президентом Америки. 

Раніше "Інформатор" писав про те, чи підпише Байден законопроєкт Конгресу про виділення пакету допомоги Україні. Американський лідер заявив, що одразу ж зробить це. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube