У ліжку з ворогом: знайдено причину вашої нелюбові до людства

Вам справді потрібно зупинити думскролінг перед сном

Здоров'я, сон, корисні поради, безсоння, мережа, Інтернет, думскролінг
Купа досліджень показує, чому це жахлива ідея!

Швидше за все, у вас є нічний ритуал, який справді не принесе вам жодної користі, а натомість принесе хронічне безсоння. Опитування, проведене Національним фондом сну в США, показало, що 58% дорослих регулярно гортають свій телефон протягом години перед сном або навіть у ліжку, повідомляє IFLScience. Отже, якщо вам відчайдушно не потрібно зв’язатися з кимось у надзвичайній ситуації, відкладіть стрічку Instagram до завтра.

Порушений сон

Однією з головних причин є світло. Організм виробляє більше мелатоніну, гормону сну, який допомагає регулювати ваш цикл сну та неспання, у відповідь на темряву, і його рівень зазвичай підвищується перед сном.

Однак світло – особливо блакитні хвилі світла, що випромінюється з екрану вашого смартфона – пригнічує вироблення мелатоніну, завдяки чому ви стаєте менш сонними та більш активними.

Більшість смартфонів мають певну функцію Night Shift або Eye comfort shield, яка перемикає світло дисплея на більш теплий відтінок, призначений для зменшення різкого синього світіння та імітації заспокійливих якостей заходу сонця. Незважаючи на добрі наміри, деякі дослідження показали, що ці нічні режими не надто ефективні для покращення якості сну. Тож краще взагалі уникати телефонного спілкування пізно ввечері.

Думки дещо відрізняються, але Національний фонд сну США радить людям не дивитися на смартфони, ноутбуки чи планшети принаймні за годину-дві до сну.

Думскролінг – це стрес

Довідка. Думскролінг чи думсерфінг – це акт споживання великої кількості новин в Інтернеті за короткий проміжок часу. Doomscrolling – це, по суті, звичка бездумно гортати соцмережі, новини та інший похмурий онлайн-контент. Це викликає так зване гниття мозку.

Поряд зі світлом, що спалахує у ваших очах, на вас також діє інформація, яку ви вкладаєте у свій мозок щовечора. Недавнє дослідження двох абсолютно різних культур – американської та іранської – виявило, що думскроллінг асоціювався з вищим рівнем тривоги, а також з нелюбов’ю до людства.

Не кладіть гаджети під подушку

Ознайомлення зі стресовими дописами в соцмережах, що викликають гнів, здатне викликати хвилювання будь-коли. Якщо ж це стається перед сном – ефект можна порівняти з випиванням подвійної порції еспресо, кажуть психологи. Коли ви обробляєте будь-який шокуючий або страшний онлайн-контент – ваше тіло сприймає безпосередню фізичну загрозу та працює, щоб не дати вам заснути.

Ось чому деякі експерти вважають, що під час сну краще тримати телефон подалі від тумбочки. Гаджети можуть заважати заснути й ефективно це роблять! Зранку не тягніться до телефону найперше, це особливо зручно, коли він не лежить під подушкою. Лишайте телефон там, де, щоб взяти його, вам потрібно буде встати. Тоді ви зможете потягнутися і озирнутися навколо, скажімо, побачити ранкове сонце, перш ніж тягтися до екрану. Це зменшить стрес від використання гаджетів.

Дійсно, українці повинні бути в курсі новин, але коли є така змога, – то не за рахунок нашого психічного здоров'я, наполягають психотерапевти.

Не заряджайте телефони в ліжку

Ще одна вагома причина тримати телефони подалі від спальні – це пожежна безпека. Експерти з питань пожежної безпеки повідомили про небезпеку заряджання телефону в ліжку, де він може перегрітися під постільною білизною й призвести до пожежі. 

Одне дослідження показало, що значна частина людей заряджає свій телефон під подушкою – що дуже, дуже погана ідея! Телефони виділяють тепло під час заряджання, і, якщо накрити їх подушками або ковдрами, це тепло може утримуватись, збільшуючи ризик перегріву та потенційної пожежі.

Навіть заряджати телефон на тумбочці впродовж ночі – не надто гарна ідея. Деякі виробники телефонів стверджують, що не слід заряджати пристрій протягом тривалого часу. Наприклад, китайська технологічна компанія Huawei стверджує, що найкращий спосіб продовжити термін служби батареї – підтримувати її на рівні від 30 до 70%.

Отже, якщо ви шукаєте простий спосіб покращити свій сон, зменшити свій страх і, можливо, навіть продовжити термін служби телефону, подумайте про те, щоб дати гаджету перерву перед сном. Зрештою, світовий хаос все ще буде на вашому телефоні вранці – тож навіщо втрачати сон!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube