Видалити негайно! Зайві програми у вашому смартфоні, які його вбивають

Є деякі додатки, яких вам слід уникати або використовувати якомога рідше

Телефон розрядився
У магазині Google Play та Аpp Store є безліч додатків

У магазині Google Play та Аpp Store є безліч додатків. Сервіси є для всього, але в цілому користувачі завантажують ті самі популярні програми. Є деякі з них, яких вам слід уникати або використовувати якомога рідше. Ну, або, як мінімум, не користуватися ними, коли акумулятор майже сів і вам треба максимально протягнути час його використання, щоб вистачило дістатися до розетки.

Додатки, які шкодять вашому телефону

YouTube та Netflix. Їх програвачі призводять до швидкого розряду акумулятора смартфона. Жодних практичних рекомендацій, як скоротити споживання енергії, не існує, краще їх зовсім не встановлювати, а дивитися всі ролики прямо на сайті. Або завантажувати відео та переглядати їх у режимі "офлайн".

Facebook та Messenger є одними з найпопулярніших як на Android, так і на iOS. Проте вони дуже швидко виснажують батарею смартфона. Цю проблему можна виправити. Якщо ви завантажите більш економні версії Facebook Lite та Messenger Lite. Вони будуть споживати значно менше енергії.

Програми від виробника. Багато хто з них не несуть нічого корисного - ігри, застарілі офісні інструменти, програми для замовлення їжі, перегляду кіно онлайн або бронювання готелів. Найчастіше користувач не надає їм значення, вважаючи їх базовим наповненням смартфона, до того ж найчастіше видалити такі програми неможливо. Однак усі ці програми займають пам'ять, тому краще їх деактивувати - таким чином, програма просто не працюватиме та не споживатиме енергію телефону.

Програми для економії заряду батареї. По-перше, всі сучасні смартфони оснащені опцією ощадливого споживання енергії. А по-друге, єдине, на що здатні програми - показувати повідомлення про надмірну витрату заряду акумулятора.

На програми для соціальних мереж припадає шість із 20 найбільш ресурсоємних програм на вашому телефоні. В середньому вони використовують 11 додаткових ресурсів, включаючи фотографії, Wi-Fi, розташування та мікрофон. Вони можуть працювати у фоновому режимі - Instagram, Snapchat, WhatsApp і Linkedin. Кожен із них використовує дуже багато енергії для роботи, що збільшує навантаження на акумулятор вашого телефону.

Оптимізатори. Програми-оптимізатори нібито дбають про регулярне очищення кешу та видалення непотрібних програм. Однак ці сервіси самі споживають заряд батареї, оскільки працюють навіть у режимі очікування, і засмічують кеш. А реклама, яка обов'язково є у таких додатках, часто уповільнює роботу смартфона.

Програми, які "жеруть" батарейку
Програми, які "жеруть" батарейку

Чи можна із цим боротися? Звичайно можна. Але найефективніше вирішення цього питання - найкардинальніше. Всього-то і потрібно, що відмовитися від більшої частини повідомлень або просто видалити програму. Дехто так і робить. Але якщо ваша робота пов'язана з подіями, на які потрібно реагувати негайно, або ви часто спілкуєтеся з колегами або близькими в месенджерах, соціальних мережах або просто не уявляєте свого життя без того, щоб не погортати стрічку публікацій або сторіс в Instagram, а знімна батарея вам не підходить, рішення вам немає. Просто змиріться.

Раніше Інформатор писав про те, що додаток Дія тимчасово припинив доступ до деяких послуг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube