"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
До чи після 10? Коли купляти перший телефон
В Україні існує проблема зміщеної комунікації, за якої молоді батьки перекладають відповідальність за виховання дітей на гаджети. Замість пояснювати малим, як влаштований світ, мами й тата купують чотирирічним дітям смартфони.
Далі вони саджають чада на диван і радіють, що ті їх не відволікають від власних гаджетів. Це дуже неправильно, пояснив лікар Євген Комаровський, і загрожує величезними проблемами в майбутньому. Тож головна проблема, за словами медика, це тато й мама, які перекладають на телефон власні функції.
Наступна проблема - це недостатня обізнаність батьків щодо програм та додатків, з якими стикається дитини в онлайні. Щоб знати, яку інформацію споживає дитина, треба вміти користуватись програмами батьківського контролю та орієнтуватись у віртуальному світі не гірше за власних дітей.
З дітьми треба говорити, наполягає медик. Батьки несуть відповідальність за:
Лікар підкреслив, що час, проведений дитиною онлайн, а не з батьками, призводить до цілого комплексу морально-етичних проблем, які неодмінно виникнуть. Вони, зокрема, стосуватимуться складнощів у стосунках між дітьми та батьками, адже втрачатиметься простота і доступність комунікації. Іншими словами, вам буде складніше порозумітись з власними дітьми, якщо їх виховає Tik-Tok.
Лікар також порадив домовлятися з дітьми про обмеження заздалегідь. Дитина має розуміти чітко встановлені прозорі правила використання нею гаджета.
Комаровський також додав, що дитина, своєю чергою, не повинна мати понад 2 години екранного часу на день. Смартфон чи планшет варто відкладати в бік за півтори - дві години до сну.
Американські фахівці з інтернет-безпеки, опитані New York Times, рекомендують починати регулярно та на постійній основі користуватися смартфонами не раніше 12-14 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.