Частина дітей українських біженців планують залишитись у Нідерландах та Німеччині, однак далеко не всі
Українські біженці у Німеччині та Нідерландах добре адаптувалися після переїзду до цих країн через війну Росії проти України. Утім далеко не всі мігранти бачать майбутнє своїх діток у цих державах. При цьому, залежно від країни, думки українських громадян щодо майбутнього їхніх нащадків відрізняються. Показники розбіжностей при цьому радикальні.
Такі дані випливають з дослідження міграційної платформи EWL. Зазначається, що Німеччина прийняла 1,2 мільйона українських біженців у той час, як у Нідерландах цей показник сягає 118 тисяч осіб.
Майбутнє своїх дітей саме у Німеччині бачать 57% біженців і лише 39% вважають, що їхні діти мають майбутнє в Україні. Водночас у Нідерландах ситуація протилежна: 60% біженців вважають, що майбутнє їхніх дітей має бути в Україні, а 29% - у Нідерландах.
Опитані біженці з України відповіли, що приїхали до Німеччини та Нідерландів з дітками до 18 років. Відсоток таких мігрантів становить понад половину опитаних - 51%. При цьому у Нідерландах та Німеччині з однією дитиною перебуває близько 33% біженців. Вік найменших дітей у Німеччині сягає восьми років, а у Нідерландах - дев'яти років.
Понад половина з опитаних біженців повідомили, що їхні діти одночасно навчаються у німецькій та українській системах освіти. Водночас відсоток дітей, що навчаються у навчальних закладах Німеччини сягає 24%, а у Нідерландах - 30%.
В обох країнах батьки-біженці високо оцінили доступність догляду за дітьми. Мігранти кажуть, що це допомагає їм у роботі та навчанні. У Німеччині доступність догляду за дітьми відмітили 66 % біженців, а у Нідерландах - 86%.
З'ясувалося, що оплата праці українських біженців у Німеччині та Нідерландах значно вища за оплату праці в Україні. Приміром, середня зарплатня у Німеччині для мігрантів з України складає 1 334 євро на місяць, а у Нідерландах це показник сягнув 1 104 євро. Українські біженці оцінюють своє фінансове становище в обох країнах, як середнього достатку.
Також довготривалі відключення світла в Україні прискорили міграцію українців. Приміром на 13 червня вже зафіксовано, що понад 6,6 мільйона громадян покинули Україну. В ООН новий виток міграції пояснюють критичними відключеннями електроенергії. Також кількість біженців, які мають стабільну зайнятість за кордоном, зростає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.