"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Єврокомісія представить пропозицію про продовження терміну захисту для громадян України до березня 2026 року на засіданні Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ вже за кілька днів
Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українців, які рятуються від російської агресії ще на один рік. Зараз громадяни України мають захист у ЄС до 5 березня 2025 року. Його хочуть збільшити до 4 березня 2026 року. Це питання розглянуть вже за кілька днів.
Як повідомляє пресслужба Єврокомісії на офіційному сайті відомства у вівторок, 11 червня, таку пропозицію аргументують тим, що Росія продовжує атакувати цивільну та критично важливу інфраструктуру по всій Україні. А отже - умов для повернення людей в Україну наразі немає.
"Комісія представить пропозицію на засіданні Ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ 13 червня. Після цього Рада має офіційно ухвалити пропозицію. Рішення має на меті забезпечити у ЄС захист для усіх, хто рятується від російської агресії, а також, щоб ті майже 4,2 мільйона осіб, які вже користуються тимчасовим захистом в державах-членах ЄС, були забезпечені якомога більшою стабільністю за нинішніх обставин", - йдеться у повідомленні.
Директива про тимчасовий захист надає українцям право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну допомогу, медичну та іншу допомогу. Вона також допомагає державам-членам впорядковано та ефективно керувати прибуттям мігрантів
Наразі майже 4,2 мільйона осіб, переміщених з України, користуються тимчасовим захистом у ЄС, серед яких третина – діти. ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року одностайним рішенням держав-членів, і вона була автоматично продовжена на один рік, а потім Рада продовжила її ще на один рік до 4 березня 2025 року.
Напередодні, 10 червня ольський президент Анджей Дуда 10 червня підписав поправку до закону про допомогу громадянам України, яка продовжує термін легального перебування українців у Польщі до 3- вересня 2025 року. Проєкт поправок до закону був розроблений Міністерством внутрішніх справ і адміністрації Польщі, у травні його ухвалив польський Сейм. Є зміни щодо соцдопомоги і отримання PESEL.
Нагадаємо, Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що вже у червні мають відбутися переговори щодо членства України в Євросоюзі. Наша країна виконала усі зобов`язання й ці перемовини мали б розглядатися ще кілька тижнів тому, але їх блокує Угорщина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.