У Києві російську мову більше не будуть викладати у школах

Українська мова стає все популярнішою

У Києві російську мову більше не будуть викладати у школах
Мова має значення!

В столиці України повністю виключити російську мову з навчальних програм у школах та садочках. Мову агресора діти в Києві більше вивчати не будуть. Таке рішення прийняли 10 листопада на засіданні Київської міської ради.

Про це повідомила пресслужба КМР. Як розповів депутат Київської міської ради Вадим Васильчук, в умовах війни з російською федерацією недоцільно та неправильно навчати чи викладати російську мову дітям.

«Очільники рф неодноразово заявляли, що «росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова». У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора. Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки», – зазначив Васильчук.

Як батькам відмовитися від вивчення дітьми російської мови в школі

Війна підштовхнула вітчизняну освіту до повного переходу на українську мову: батьки школярів бойкотують російську як предмет, а школи пришвидшують загальний перехід навчального процесу на державну мову. В Україні предмет «Російська мова» є частиною варіативного складника навчального курсу, тобто не є обов’язковим для вивчення.

Згідно із затвердженим МОН навчальним планом для кожного року навчання, навесні школа має провести опитування з-поміж батьків, і ті з них, котрі виявили бажання, щоб дитина вивчала певний курс, мають написати заяву. Якщо таких заяв достатньо для формування класу, вводяться години на наступний навчальний рік. Ці уроки мають ставитися в розкладі першими або останніми, оскільки діти, які не бажають вивчати предмет, мають право ці уроки не відвідувати.

«Отже, вивчення російської мови не є обов'язковим і залежить від бажання батьків. Якщо школа намагається нав'язати цей предмет, батьки пишуть заяву про відмову, посилаючись на необов'язковість цієї дисципліни», — говорять юристи.

Нагадаємо, ми писали, хто з представників влади порушує мовний закон в Україні. Крім того, як українські онлайн-медіа дотримуються мовного закону.

Також Інформатор писав, що в Україні фіксують рекордну кількість скарг про порушення мовного закону в інтернеті. Як правильно оформити таку скаргу ми писали тут. Де в Україні найчастіше порушують мовний закон та чому ми писали тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube