“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
З 16 липня запрацювали нові норми мовного закону
За перші 10 днів дії нових вимог закону про функціонування української мови, зокрема в інтернеті, фіксують рекордну кількість повідомлень про порушення.
Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає Інформатор.
З 16 по 25 липня мовний омбудсмен отримав 502 скарги про порушення вимог закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Зокрема, скарги громадян стосуються:
За словами омбудсмена, кожне друге звернення – про порушення вимоги щодо завантаження українськомовної версії сайтів за замовчуванням.
Зазначимо, що за законом, українські інтернет-ресурси (YouTube, Viber, Telegram-канали, мобільні застосунки) з 16 липня повинні мати стартову сторінку та сторінки у соцмережах українською мовою. Водночас мовний омбудсмен за результатами 10-денної перевірки дотримання мовного закону зазначив:"Очікувано, що переважна більшість цих повідомлень, а саме 79%, стосуються порушень частини шостої статті 27 Закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року, і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами", - зазначив Кремінь.
"Попередній аналіз найбільш відвідуваних в Україні інтернет-ресурсів, у тому числі інформаційних, на які поширюються нові вимоги, засвідчив – закон працює".
Раніше ми писали, хто з представників влади порушує мовний закон в Україні. Крім того, в Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: Євгенія Назарова, Радіо Свобода