В Україні фіксують рекордну кількість скарг про порушення мовного закону в інтернеті

З 16 липня запрацювали нові норми мовного закону

В Україні фіксують рекордну кількість скарг про порушення мовного закону в інтернеті

За перші 10 днів дії нових вимог закону про функціонування української мови, зокрема в інтернеті, фіксують рекордну кількість повідомлень про порушення.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає Інформатор

З 16 по 25 липня мовний омбудсмен отримав 502 скарги про порушення вимог закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Зокрема, скарги громадян стосуються:

  • 59% – обслуговування в інтернеті;
  • 20% – інформаційних інтернет-ресурсів,
  • 9% – обслуговування споживачів;
  • 7% – діяльності представників органів державної влади та місцевого самоврядування;
  • 5% – інше.

В Україні фіксують рекордну кількість скарг про порушення мовного закону в інтернеті 1

За словами омбудсмена, кожне друге звернення – про порушення вимоги щодо завантаження українськомовної версії сайтів за замовчуванням. 

"Очікувано, що переважна більшість цих повідомлень, а саме 79%, стосуються порушень частини шостої статті 27 Закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року, і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами", - зазначив Кремінь.
Зазначимо, що за законом, українські інтернет-ресурси (YouTube, Viber, Telegram-канали, мобільні застосунки) з 16 липня повинні мати стартову сторінку та сторінки у соцмережах українською мовою. Водночас мовний омбудсмен за результатами 10-денної перевірки дотримання мовного закону зазначив:

"Попередній аналіз найбільш відвідуваних в Україні інтернет-ресурсів, у тому числі інформаційних, на які поширюються нові вимоги, засвідчив – закон працює".

Він підкреслив, що чимала кількість звернень з різних куточків України вказує на високу обізнаність суспільства про нові норми закону. Крім того, значна частина інтернет-ресурсів, на які скаржаться українці, у перші дні дії нових норм привели свою діяльність у відповідність із законом.

Раніше ми писали, хто з представників влади порушує мовний закон в Україні. Крім того, в Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Заголовне фото: Євгенія Назарова, Радіо Свобода

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube