Як правильно оформити скаргу про порушення мовного закону

В Україні з 16 липня почали діяти нові норми Закону про мову

Як правильно оформити скаргу про порушення мовного закону

До Уповноваженого із захисту державної мови надходить велика кількість скарг про порушення мовного закону. Проте, значна частина з них, що надходять електронною поштою, не містить достатньої інформації для належного реагування.

Про те, як правильно оформити скаргу, розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь, - передає Інформатор.

Так, відсутність у зверненні даних про заявника, як того вимагає Закон, унеможливлює розгляд скарги. А відсутність інформації про порушника часто унеможливлює комунікацію з ним для усунення порушення та застосування передбачених Законом санкцій.

Тому, щоб прискорити швидкість та підвищити якість розгляду всіх скарг та, у разі підтвердження порушення, застосувати належні санкції, звернення має обов’язково містити таку інформацію:

  • прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги;
  • письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати;
  • в електронній скарзі також має бути вказана електронна поштова адреса, на яку заявникові можуть надіслати відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним;
  • застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається.


Як правильно оформити скаргу про порушення мовного закону 1

До слова, повідомити про порушення Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” можна на електронну скриньку lyst@mova-ombudsman.gov.ua.

Нагадаємо, в Україні фіксують рекордну кількість скарг про порушення мовного закону в інтернеті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube