У Києві на заправці власнику авто у бак залили бензин замість дизеля. Що вирішив суд?

У Києві на заправці власнику авто у бак залили бензин замість дизеля. Що вирішив суд?

Читать на русском

За ремонт двигуна чоловіку довелося заплатити зі своєї кишені

Читать на русском
У Києві на заправці власнику авто у бак залили бензин замість дизеля. Що вирішив суд?
Суд став на бік автовласника

За ремонт двигуна чоловіку довелося заплатити зі своєї кишені

У Києві чоловік вирішив заправитись на одній з АЗС у Святошинському районі. Однак у бак його автівки залили бензин замість дизеля. В результаті транспортний засіб зламався. 

Про це пише Enkorr. Ситуація трапилася 31 грудня 2020 року, суд виніс вирок тільки зараз. 

Що відомо про справу 

Як зазначено в матеріалах справи, 31 грудня 2020 року чоловік на автомобілі "Skoda Octavia" з дизельним двигуном заїхав на заправку однієї відомої мережі АЗС у Святошинському районі Києва. Зупинившись біля колонки, він повідомив оператору АЗС, що буде заправлятись дизельним пальним. На касі клієнт також зазначив, що заправлятиме автівку саме дизельним пальним, і здійснив відповідний розрахунок.

Після цього він сів за кермо, проїхав 11 кілометрів і поставив машину на подвір’ї приватного будинку. А 1 січня спробував завести автомобіль, однак уже не зміг цього зробити. Щоб доставити "Skoda" на СТО, йому довелось викликати евакуатор. Фахівці СТО помітили, що автомобіль перестав заводитись через те, що замість дизельного пального в бак залили бензин. Ремонт двигуна автомобіля обійшовся йому в 60,5 тисяч гривень, а послуга евакуатора - 850 гривень.

Чоловік вирішив отримати компенсацію з мережі АЗС, а саме 2 тисяч гривень (моральна шкода) й 13 200 гривень (витрати на професійну правничу допомогу). Та з першої спроби це йому не вдалося. У травні 2022 року Солом’янський районний суд Києва відмовився задовольнити позовні вимоги чоловіка, адже він не зміг довести провину саме працівників АЗС у тому, що його автомобіль заправили не дизельним пальним, а бензином. Крім того, суд взагалі висловив сумніви, що чоловік заправлявся саме на зазначеній АЗС, оскільки жодних доказів суду він не надав. Однак це не зупинило  чоловіка і він подав апеляційну скаргу. А 4 жовтня 2022 року Київський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і задовольнив позов. Цього разу суд дійшов висновку, що відповідальність за заправку автомобілів відповідним типом палива на АЗС покладається на працівників АЗС. А заправка автомобіля з дизельним двигуном бензином, дорівнюється продажу продукції з дефектом, оскільки це призвело до виводу авто позивача з ладу.

Крім того, відповідач – мережа АЗС – повинна була надати докази, які б свідчили про відсутність провини працівника АЗС, наприклад, провести службову перевірку й з’ясувати обставини інциденту, що стався 31 грудня 2020 року. Мережа АЗС ніяких службових перевірок не зробила.

Що вирішив суд 

Суд постановив стягнути з мережі АЗС розходи на ремонт двигуна автомобіля (60,5 тисяч гривень), моральну шкоду (2 тисячі гривень) й витрати на професійну правничу допомогу (13,2 тисячі гривень). Загалом чоловіку виплатять 75,7 тисячі гривень.

Скільки коштує бензин, газ і дизель в Україні

В Україні середня ціна бензину А-95 становить 49,39 гривні за літр. Його вартість трохи знизилася. Дизпаливо та автогаз коштують - 53,88 гривні за літр і 28,54 гривні за літр. Ажіотажу на заправках немає. Стрибків цін не очікується. Українці можуть безкоштовно отримати пальне — деталі тут.

Нагадаємо, в Україні вирішили повернути акцизи на пальне. Крім того, українське посвідчення водія адаптували до документів ЄС.

Також Інформатор писав, чому дешевшає нафта та що буде з цінами на пальне в Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.