У їжу радять додавати крупиці срібла: так робили 4000 років до нашої ери

Дехто стверджує, що срібло у формі колоїдних добавок - це відповідь на всілякі хвороби

Вода, колоїдне срібло, дієтичні добавки, медицина, корисні поради, здоров'я
Колоїдні срібні добавки зазвичай капають у воду, розводячи у певній пропорції.

Зі срібла виготовляють гарні прикраси, вишукані столові прибори і навіть чипи для гаджетів. Але чи варто його ковтати, як це роблять деякі прихильники усіляких дієтичних добавок. Питання неоднозначне, та Інформатор вже знає відповідь. Дехто переконаний, що срібло здатне ще й лікувати всілякі хвороби. Проблема в тому, що насправді це не так, пише IFLScience.

Що таке колоїдні срібні добавки

Колоїдне срібло - це рідина, яка містить крихітні частинки срібла, призначена для проковтування як харчова добавка. Воно часто представлене ​​як щось на зразок панацеї. Стверджується, що його можна використовувати для профілактики й лікування усього, від COVID-19 до оперізувального лишаю, від акне до ВІЛ/СНІДу, діабету чи раку.

Які переваги

Не будемо ходити довкола - немає жодних вагомих наукових доказів на підтвердження будь-яких заяв про корисні властивості добавок колоїдного срібла. На відміну від інших металів, таких як залізо, натрій або калій, срібло не є необхідним мінералом і не має відомих функцій чи переваг для організму людини.

Одна з причин, чому ці добавки такі популярні, полягає в тому, що срібло має доведені переваги при місцевому застосуванні. Воно є антимікробним засобом. До появи антибіотиків, нанесення срібла на рани зазвичай використовувалося для запобігання та лікування інфекцій. Його досі використовують у деяких пов'язках - хоча лише за певних медичних потреб.

Насправді, вважається, що люди використовували срібло таким чином ще в 4000 році до нашої ери. Втім не можна переносити цей факт як доказ, що добавки колоїдного срібла ефективні. Такі заяви також не обходяться без наслідків.

Колоїдне срібло - не є ліками

У 2020 році американське Управління з контролю за продуктами харчування та лікарськими засобами надіслало попереджувальні листи кільком компаніям. Вони саме стосувалися заяв про те, що їхні продукти зі сріблом НЕ можуть бути використані для профілактики або лікування COVID-19.

Ці заяви не лише не мали наукового обґрунтування, але й юридично ці компанії представляли свої продукти з колоїдним сріблом не як харчові добавки, а як нові ліки, які FDA точно не схвалило.

Станете синіми

FDA також попереджає, що добавки з колоїдним сріблом не просто неефективні, вони також небезпечні для використання. Срібло може не мати жодної користі для організму, але воно все одно здатне накопичуватися в ньому, що може мати побічні ефекти.

Одним із потенційних наслідків є аргірія - постійний стан, що характеризується блакитно-сірим або сланцево-сірим знебарвленням шкіри. Вважається, що це не пов'язано з будь-якими серйозними проблемами зі здоров'ям, однак синя шкіра - навряд чи комусь сподобається. Одним влосом, якщо не хочете виглядати як  Вайолет Борегард з фільму "Чарлі та шоколадна фабрика" - не варто пити рідке срібло!

Взаємодія з іншими ліками

Є й інші побічні ефекти. В деяких випадках використання рідкого срібла може призвести до проблем з нирками, печінкою або нервовою системою. Срібло також може взаємодіяти з деякими ліками, включаючи антибіотики та препарати для лікування зниженої функції щитовидної залози. Воно робить їх менш ефективними, що може бути небезпечним.

Попередження. Не займайтесь самопризначенням тих чи інших дієтичних добавок, а завжди звертайтесь до лікаря!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube