У Білорусі готові перевести на "воєнний час" регіон, який межує з Україною: що відомо

Читать на русском

В Гомельській області Білорусі, недалеко від кордонів з Київською областю України, зростає готовність до надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути в умовах воєнного напруження

Читать на русском
У Білорусі готові перевести Гомельську область на воєнний час
В МНС Білорусі намітили напрямки вдосконалення взаємодії у воєнний час

В Гомельській області Білорусі, недалеко від кордонів з Київською областю України, зростає готовність до надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути в умовах воєнного напруження

У Гомельській області Білорусі розглядають можливості введення воєнного часу. Спеціальні нововведення готові запровадити саме в регіоні, що межує з Київською областю України. Зокрема, цими днями, коли в Білорусі відбуваються навчання до 31 травня, представники МНС країни оцінили готовність спецпідрозділів та їхнє забезпечення.

Про це повідомив перший заступник міністра з надзвичайних ситуацій Білорусі Олександр Худолєєв під час тренування з ресурсного забезпечення пожежного аварійно-рятувального загону Гомельського обласного управління МНС. Він наголосив на необхідності вдосконалення міжвідомчої взаємодії у воєнний час, повідомляє видання Belta.

"Перевірено готовність спеціальних формувань, їхню укомплектованість тощо. Загалом система регіону готова за необхідності до переведення на воєнний час", - розповів він.

Однак Худолєєв відзначив, що є певні корективи потребують негайного уваги і загалом МНС працює над управлінськими рішеннями та готують відповідні нормативно-правові акти, які дозволять забезпечити функціонування та взаємодію між підрозділами під час підготовки та переходу на "воєнний час". Худолєєв також пояснив, що протягом двох днів в південно-східному регіоні відбулися тренування, під час яких відпрацьовувалися елементи готовності всіх формувань цивільної оборони до можливого переходу на "воєнні рейки".

Варто згадати, що недавно Білорусь відвідав російський президент Володимир Путін, який зустрівся з главою білоруського режиму Олександром Лукашенком. Перед цим у Білорусі змінили начальника Генерального штабу Збройних сил. 

Також нещодавно стало відомо про спільні навчання Повітряних сил та ППО Білорусі з Росією, а також плани російського лідера залучити Білорусь до ядерних навчань.

Загроза з боку Білорусі

Станом на весну 2024 року на території Білорусі перебувала певна кількість російських військових. В основному це був обслуговуючий персонал, який займався технікою. Наразі ситуація на українсько-білоруському кордоні контрольована, розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Навіть попри те, що деякі військові все-таки розглядають ймовірність нового наступу РФ з території Білорусі і відкриття там додаткового північного фронту, переважна більшість політологів наголошують, що Лукашенко продовжує дотримуватися своєї власної лінії щодо Кремля і навряд чи Бацька віддасть злочинний наказ, щоб його армія йшла на територію України та доєднувалася до "путінської війни".

Щоправда, триматися осторонь військової ситуації у Лукашенка виходить дедалі складніше. Перекидування російської ядерної зброї на свою територію тут пояснюють "вимушеним заходом стратегічного стримування". Також у Білорусі заявляли про плани оновити військову доктрину, яка б передбачала положення про миротворчу діяльність Білорусі під егідою міжнародних безпекових організацій, зокрема ООН і ОДКБ.  

Водночас Кремль вже запустив ІПСО про відкриття другого фронту з Білорусі заради нагнітання масової паніки в українському суспільстві. Насправді кількість повітряних тривог в Україні дійсно може збільшитись до 31/05, але це через спільні навчання ПС та ППО Білорусі і Росії, в рамках яких рашисти перекинули до аеродрому "Барановичі" додатково 8 вертольотів. Під час тренувань "будуть відпрацьовані управління різнорідними силами авіації" і взаємодію під час прикриття державних і військових об'єктів від нападу з повітря, як зазначали у Міноборони РБ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.