Поява ядерної зброї на території країни є вимушеним заходом стратегічного стримування
У неділю, 21 січня, влада Білорусі озвучила зміни до своєї воєнної доктрини. Оновлена доктрина тепер включатиме положення, за яким напад на союзників Білорусі буде розцінюватися як напад на саму країну.
Цю заяву повідомив начальник інформаційно-аналітичного управління Генштабу Збройних сил Білорусії Артем Буторін. Він озвучив її під час виступу на телеканалі СТВ.
На Всебілоруських народних зборах планується обговорення та ухвалення нової концепції національної безпеки країни, що включатиме оновлену Воєнну доктрину. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін підкреслив, що Білорусь не вважає жоден народ своїм ворогом, незалежно від дій їхніх урядів, і відкрита до військової співпраці з усіма державами, включаючи країни НАТО.
"У Воєнній доктрині збережеться те положення, яке передбачає, що напад на будь-яку союзну нам державу вважатиметься нападом на Республіку Білорусь. Плюс у цьому розділі будуть закріплені основи нашого ставлення до миротворчої діяльності під егідою міжнародних безпекових організацій, таких як ООН і ОДКБ. Ми наразі беремо участь у цій діяльності. І для того щоб юридично закріпити ці речі, правильніше це буде прописати у Воєнній доктрині", — каже Буторін.
Відповідно до оновленої доктрини, кількість класифікацій військових конфліктів, у яких може бути залучена Білорусь, зменшена до двох: міждержавний та міжкоаліційний конфлікти. Щодо ядерної зброї, Буторін заявив, що поява ядерної зброї на території країни є вимушеним заходом стратегічного стримування, спрямованим на запобігання конфліктам.
"Ми у Воєнній доктрині доводимо до міжнародної спільноти наше ставлення, що поява на нашій території ядерної зброї є вимушеним заходом. І це захід стратегічного стримування. Тобто вона спрямована на запобігання конфліктам, а не на застосування її для досягнення якихось наших "агресивних" цілей, які нам якось навіть, може, намагаються наші опоненти приписувати. Що стосується порядку застосування ядерної зброї, то це не предмет Воєнної доктрини. Воєнна доктрина закріплює загальне ставлення до цього. А порядок застосування — це предмет нижчих статутних документів, документів військового планування. Але вони мають, як правило, грифований характер. І в жодній державі ви не знайдете у відкритому доступі таких документів", — повідомив начальник.
У новій доктрині передбачено також положення про миротворчу діяльність Білорусі під егідою міжнародних безпекових організацій, зокрема ООН і ОДКБ. Як наголосив Буторін, основною метою Воєнної доктрини є збереження миру та незалежності країни, а всі військові дії та рішення будуть спрямовані на запобігання можливості конфліктів.
Росія розгортає ядерну зброю на території Білорусі поблизу країн НАТО. За даними аналітиків, її розміщують поблизу кордонів Литви, Польщі та Фінляндії. Це робиться з метою залякати Альянс та жителів Європи, а також як помста цим трьом країнам за активну антиросійську позицію.
Лукашенко наприкінці 2023 року заявив, що росія завершила розгортання тактичної ядерної зброї в його країні, але його слова сприйняли як блеф. Проте, розвідувальне управління Міністерства оборони США заявило, що немає жодних підстав сумніватися в заявах путіна про відправку ядерної зброї до Білорусі, російський диктатор це зробив.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.