Відтепер громадяни п’ятнадцяти країн Європи, в тому числі й українці, а також США та Канади можуть подорожувати до Туреччини, маючі лише внутрішній паспорт (ID-картку)
Туреччина запускає візу цифрових кочівників. Серед обов'язкових вимог – бути старше 21 року, працювати віддалено та отримувати мінімум $3000 на місяць. Такий тип візи актуальний, перш за все, для дистанційних працівників. Про це пише 17 квітня Тripmydream.ua.
Віза цифрового кочівника, як ще називають візу digital nomad, актуальна перш за все для дистанційних працівників. Адже такий тип візи дає дозвіл на проживання на період 3 роки з продовженням до 5 років для громадян країн, які не входять до ЄС, а також проживають та працюють віддалено у країні, що видала цифрову візу. До списку країн, яких діє digital nomad visa нарешті додалася Туреччина.
«Перевірити, чи підлягає конкретна людина під умовами програми, можна онлайн. Також на сайті вже доступна опція подання на візу digital nomad. Якщо документи необхідні для реєстрації у програмі в порядку, користувач отримає ID цифрового кочівника. З ним можна йти до посольства та подаватися на візу», - йдеться в інформації видання.
Проте, термін дії такої візи в Туреччині поки що невідомий, ймовірно його розглядатимуть в залежності від кожного окремого випадку.
Детальніше ознайомитись з інформацією можна на цьому сайті, де також вже доступна функція подання на візу digital nomad.
У новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет. Однак жодних обов’язків щодо повернення в Україну після цього цим законом не встановлено. Пояснення надав народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
За словами Федора Веніславського , оновлення облікових даних потрібне насамперед тому, аби держава не витрачала час та ресурси, щоб проінформувати чоловіків, яких немає в країні.Він зазначив, що цей закон не визначає жодних нових обов'язків для громадян, які актуалізують або отримають військові документи, щоб повернутися до України, тай загалом уявити механізми виконання цих обов'язків для чоловіків за кордоном дуже складно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.