Оформлення українського паспорта за кордоном: ДП "Документ" повідомило про важливі зміни

Оформлення українського паспорта: як стати в чергу на отримання документа

Українці за кордоном можуть скористатися електронною чергою для оформлення паспорта
Паспорт

З 15 квітня 2024 року закордонні підрозділи Державного підприємства "Документ" у Німеччині (Мюнхен, Берлін, Кельн), Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Чехії (Прага), Словаччині (Братислава), Італії (Мілан) та Туреччині (Стамбул)  працюють також з електронною чергою. Це значить, що українці, які знаходяться за кордоном, можуть записатися на прийом за оформленням паспорта онлайн. При цьому послугу вже не можна буде отримати в порядку "живої черги". 

Як пояснили в Паспортному сервісі, додатково збільшили кількість талонів попереднього запису та посилено засоби верифікації користувачів. Зазначається, що закордонні підрозділи ДП "Документ" працюють над
пріоритетними напрямками задля своєчасного та прозорого отримання послуг і надання якісного сервісу громадянам України.

Записатися до електронної черги громадяни України можуть безкоштовно. Це можна зробити за посиланням на офіційному порталі ДП "Документ". Тако за посиланням можна перевірити адресу, графік роботи і перелік послуг. 

Як оформлювати паспорт за кордоном

Якщо громадянин перебуває за кордоном, то він може звернутися до дипломатичних установ за оформленням українського паспорта. Йдеться про ті установи, де функціонують підрозділи державного підприємства "Документ", яке належить до сфери управління Державної міграційної служби України. У Міністерстві закордонних справ нагадали, що закордонний паспорт оформлюється особами, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на десять років. Оформити закордонний паспорт українці можуть в будь-якому віці. Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження. Обмін раніше оформленого закордонного паспорта здійснюється у випадках:

  • закінчення строку дії паспорта;
  • зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені "прізвище", "ім’я" у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта.

непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок). Оформлення нового паспорта відбувається у випадку, якщо документ було втрачено або викрадено. При цьому громадянин не може мати більш ніж два паспорти для виїзду за кордон. У випадку звернення до закордонної дипломатичної установи України (ЗДУ) виготовлення паспорта триває до трьох місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube