Турецькі компанії ввозять автотранспортом майже 60% всіх товарів до України
У четвер, 29 лютого, Україна та Туреччина перепідписали угоду про продовження "транспортного безвізу" до кінця війни. Домовленість, ініційована Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством транспорту та інфраструктури Туреччини. Двостороння угода забезпечить лібералізацію вантажних перевезень між країнами.
Про це інформує пресслужба Мінвідновлення України. Початково угода була підписана на початку війни.
"Продовження лібералізації вантажних перевезень – це приклад ухвалення рішень на основі цифр та реальних показників щодо позитивного впливу на ринок двосторонніх перевезень. З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, близько 15% – автомобільним транспортом.
Турецькі компанії імпортують до нас саме автомобільним транспортом майже 60% з усього обсягу товарів", – розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Транспортний безвіз відкриває можливості для двосторонніх та транзитних вантажних перевезень без необхідності отримання спеціальних дозволів. Віцепрем’єр-міністр Курбаков також підкреслив значення цієї угоди, зазначивши, що автомобільний транспорт забезпечує приблизно 15% усього експорту України до Туреччини, тоді як турецькі компанії ввозять автотранспортом майже 60% всіх товарів до України.
За умовами угоди, вантажівки можуть вʼїжджати на територію кожної з країн без дозволів, що спрощує процес транспортування та знижує вартість логістики. Окрім того, сторони домовилися про збільшення кількості дозволів на вантажні перевезення між третіми країнами на тисячу одиниць, досягнувши загальної кількості 3500 дозволів.
Інформатор писав, що Туреччина готова відновити переговорний процес між Україною та росією. Для цього президент Реджеп Ердоган запропонував знову надати майданчик. Ймовірно, йдеться саме про Стамбул.
Він зазначив, що переконаний у необхідності об’єднання зусиль усіх сторін задля успіху у процесі. Водночас, за його словами, “Чорноморська ініціатива” залишається на порядку денному. Турецький лідер наголосив на необхідності створення угоди щодо забезпечення безпеки судноплавства комерційних суден у Чорному морі. Також він додав, що у цьому контексті у співпраці з ООН тривають контакти з вироблення нового регламенту, що включатиме відповідні зобов'язання.
Крім того, для досягнення миру Ердоган запропонував максимально використати всі можливі дипломатичні контакти. Він також заявив про підтримку української “формули миру”.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Погані новини для київських мостів, розв'язок та світлофорних об'єктів: з яких ще джерел міська влада буде брати кошти на ремонт "синьої" гілки метро, веде мову транспортний фахівець Дмитро Беспалов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.