Турецькій авіакомпанії заборонили польоти над Європою через зв'язки з росією

Рішення було ухвалено в рамках санкцій, запроваджених ЄС щодо рф після початку російської збройної агресії проти України

Southwind Airlines
28 березня 2024 року ЄС вирішив заборонити Southwind Airlines з Туреччини здійснювати польоти до ЄС

Європейський Союз ввів заборону на польоти авіакомпанії Southwind Airlines, що базується в Антальї, стверджуючи, що вона пов'язана з росією. У ЄС авіакомпанію звинувачують у тому, що фактично вона управляється російськими підсанкційними структурами. Компанія була створена у квітні 2022 року.

Про це пише видання Turizm Guncel. Зазначається, що керівництво країн - членів Євросоюзу отримало відповідне повідомлення 28 березня. Воно було ухвалено в рамках санкцій, запроваджених ЄС щодо РФ після початку російської збройної агресії проти України. Рішення цього ж дня набуло чинності. Southwind Airlines планувала польоти до Берліна, Дюссельдорфа, Франкфурта, Гамбурга, Мюнхена і Штутгарта в Німеччині, а також Іракліона в Греції.

Першими з росією турецького авіаперевізника асоціювала авіаційна влада Фінляндії, яка дійшла висновку, що основна частка власності та фактичний контроль над Southwind перебувають у рф, а не в Туреччині. У результаті країна не дала Southwind дозвіл на польоти між Анталією та Гельсінкі. В обґрунтуванні вказано, що надання дозволу на діяльність Southwind Airlines було б неприпустимим відповідно до санкційних обмежень, що діють в ЄС. Пізніше аналогічне рішення ухвалила влада ЄС, заборонивши літакам Southwind входити в повітряний простір Євросоюзу.

Тепер перевізник, який базується в Антальї і користується популярністю у туристів з росії, не зможе літати над територією ЄС. З цієї причини вже відкладено виліт рейсу з російськими туристами з Шарм-Ель-Шейха. Наразі рейси авіакомпанії Southwind Airlines, судячи з інформації Flight Radar 24, не припинили рейси в росію та Білорусь. Однак, щоб дістатися до цих країн, літаки з Туреччини летять в обхід, огинаючи Чорне море і не перетинаючи повітряний простір ЄС. Так, рейси з Анталії до Уфи, Єкатеринбурга та Мінська тепер значно довші, ніж могли б бути.

Що відомо про Southwind Airlines

Авіакомпанія Southwind Airlines була створена у квітні 2022 року, невдовзі після російського повномасштабного вторгнення в Україну. Вона була сформована за підтримки російського туроператора Pegas Touristik для забезпечення безперервного потоку російських туристів до Туреччини. 

Перші польоти розпочалися у серпні 2022 року, спочатку до Росії. Пізніше вона додала напрямки до Бахрейну, Білорусі, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Лівану, Молдови, Північної Македонії та Швейцарії. Наразі флот авіакомпанії складається з двох літаків Airbus A321, одного A321neo, двох A330-200, трьох Boeing B737-8, трьох B777-300 та одного B777-300ER.

Санкції ЄС проти росії

12 березня 2024 року Рада Європейського Союзу офіційно продовжила санкції проти росії до 15 вересня 2024 року. Ці санкції, введені у 2014 році за підрив суверенітету та територіальної цілісності України, були значно розширені після початку повномасштабної війни два роки тому.

Чорний список ЄС, який включає заборону на в'їзд до Євросоюзу та блокування активів, наразі налічує понад 1700 осіб. Серед них: високопосадовці рф, депутати Держдуми та члени Ради Федерації, олігархи, губернатори, військові, пропагандисти та дезінформатори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Яке сьогодні, 27 липня, свято: День медика та гамбургера

В Росії прорвало чергову дамбу: "плаває" Челябінська область

Турбота вилікує сумний світ - гороскоп на 27 липня

Причина сміховинна: прем'єр Румунії спробував виправдатися, чому його країна не збиває російські БПЛА

Прем'єр Індії скоро може відвідати Україну з візитом – ЗМІ

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Росія почала запускати над Україною БПЛА з фанери: в ГУР пояснили, навіщо

НАБУ оголосили підозри колишнім нардепу та заступнику міністра енергетики через зловживання на 12 мільйонів

Зеленський підписав закон про генератори: зарядні станції ввозитимуть без мита

Більше без Гагаріна та Шолохова: у Харкові перейменували три станції метро і майже 50 вулиць

У Раді заявили, що українські військові можуть залишитися без зарплат вже у вересні

Церемонія відкриття Олімпіади-2024 у Парижі: сценарій, зірки спорту, гості, де дивитись

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube