Тисячі українських біженців у Чехії мають проблеми із житлом: озвучено причини

Читать на русском

З початком повномасштабного вторгнення Чехія прийняла чи не найбільшу кількість біженців

Читать на русском
Українські біженці
Попри те, що Чехія прихистила понад 385 тисяч українських біженців, питання їхнього житла залишається гострим

З початком повномасштабного вторгнення Чехія прийняла чи не найбільшу кількість біженців

Тисячі українських біженців, які знайшли притулок у Чехії, все ще відчувають труднощі з пошуком житла. Частина з них змушена проживати в колективних центрах. Незважаючи на те, що в країні перебуває понад 385 тисяч українських біженців, проблема житла залишається гострою для багатьох із них.

Про це розповіли на презентації Міжнародної організації з міграції та посольства Японії у Чехії, яку відвідав проєкт Радіо Свобода. Зазначається, що біженці стикаються з "кризовими" умовами проживання, бідністю та дискримінацією з боку орендодавців, що перешкоджає їхньому переїзду в незалежне житло.

У чеському офісі Міжнародної організації з міграції (МОМ) спільно з Міністерством регіонального розвитку працюють над довгостроковим рішенням житлових проблем українців. Вони представили дослідження та перші результати проекту забезпечення біженців житлом, який фінансує уряд Японії.

За словами голови місії посольства Японії у Чехії Ікуо Шоджі, у країні досі відчутна глобальна проблема становища переселенців, у Чехії – це понад 385 тисяч українців. Від початку повномасштабної війни Японія виділила 1 млн 370 тисяч доларів на безпечне розміщення та системне переміщення українських біженців під егідою МОМ у Чеській Республіці.

Як зазначив радник міністра регіонального розвитку Роман Матушек, з початком широкомасштабної війни Чехія прийняла безпрецедентну кількість біженців з України  у співвідношенні до власного населення. Це змусило країну задіяти всі доступні ресурси для їх розміщення. Сьогодні майже 26 тисяч українців досі проживають у колективних помешканнях, гуртожитках або хостелах низької якості, свідчить дослідження МОМ та дані Мінрегіонів. Від початку великої війни до літа 2023-го Чехія активувала близько 7,5 тисяч будівель як колективних центрів по всій країні і поки що повністю оплачує проживання українців у помешканнях такого типу.

Проте, одна з найбільш нагальних потреб українських біженців – переїзд у довгострокове житло, зазначають у МОМ. Але чехи нерідко відмовляються здавати квартири. Чимало українців отримують відмову в оренді житла саме тому, що вони – українці.

Українські біженці за кордоном

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), станом на 19 березня 2024 року понад 10 мільйонів українців стали біженцями. Агентство ООН у справах біженців провело дослідження та з’ясувало, скільки українців хочуть повернутися додому через два роки повномасштабного вторгнення. У майбутньому приїхати назад в Україну збираються майже дві третини біженців.

Відомо, що 65% опитаних за кордоном збираються повертатися в Україну, 6% – у найближчі місяці. Ще 72% внутрішніх переселенців мають намір повернутися додому, 5% – найближчими місяцями. Втім, частка людей із такими планами зменшилася за рік – із 77% та 84% відповідно. 

Близько третини українців вважають, що до співгромадян, які живуть за кордоном, зокрема до біженців, мають бути застосовані обмеження. Ці обмеження можуть стосуватися права голосу, можливості обіймати певні посади та вести господарську діяльність. Однак більшість громадян України вважають неприйнятним обмеження прав біженців.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На київській Троєщині триває будівництво верхової гілки з'їзду з Подільсько-Воскресенського мосту. Як саме проєктувальники продумали проїзд транспорту, і від яких варіантів вирішили відмовитися - розкриває інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.