Скільки біженців хочуть повернутися в Україну через 2 роки війни – опитування ООН

Читать на русском

Організація опитала понад 4000 домогосподарств за кордоном

Читать на русском
Українські біженці
В Україну хочуть повернутися майже дві третини біженців. Колаж: Інформатор

Організація опитала понад 4000 домогосподарств за кордоном

Агентство ООН у справах біженців провело дослідження та з’ясувало, скільки українців хочуть повернутися додому через два роки повномасштабного вторгнення. У майбутньому приїхати назад в Україну збираються майже дві третини біженців.

Про це йдеться на сайті unhcr.org. Водночас частка людей із такими планами зменшилася.

Зазначається, що у світі наразі налічують 6,5 млн українських біженців. Ще близько 3,7 млн українців залишаються вимушено переміщеними особами всередині країни. Організація опитала понад 9900 домогосподарств (з них близько 4000 – за кордоном) у січні та лютому 2024 року, щоб дослідити наміри та перспективи людей, які тікали від російської агресії.

Відомо, що 65% опитаних за кордоном збираються повертатися в Україну, 6% – у найближчі місяці. Ще 72% внутрішніх переселенців мають намір повернутися додому, 5% – найближчими місяцями. Втім, частка людей із такими планами зменшилася за рік – із 77% та 84% відповідно. 

У 2024 році не хочуть повертатися додому 11% біженців та 15% переселенців. З сусідніх країн повертатися назад планують 75% людей, тоді як з інших країн Європи, які знаходяться далі, лише 62% хочуть їхати додому. 

Сееред факторів, які перешкоджають поверненню, називають безпекову ситуацію в Україні. Також люди вказують на економічні проблеми та відсутність житла. 55% біженців повідомили, що у них виявилося менше можливостей працевлаштування, ніж вони думали. А 59% опитаних повернуться, якщо стикатимуться з проблемами в приймаючих країнах, які стосуються можливістю роботи та правового статусу.

Крім того, біженці з особливими потребами та вразливі категорії теж розглядають можливість повернення. Здебільшого через відсутність інших варіантів.

Наразі більше громадян почали їздити в Україну з короткостроковими візитами – 50% цього року порівняно із 30% торік. Зокрема, для відвідування членів сім’ї та перевірки майна. Такі поїздки можуть згодом допомогти прийняти рішення щодо довготермінового повернення, коли для цього будуть створені всі умови.

Біженці з України: останні новини

Відомо, що президент країни Анджей Дуда продовжив термін легального перебування українських біженців до 30 червня 2024 року. Він підписав відповідний закон 20 лютого. Він не тільки продовжує проживання на законних підставах, але й розширює права українських медичних спеціалістів у частині легального працевлаштування в Польщі.

Також біженці, які через вторгнення рф опинилися в Британії, можуть продовжити свої візи ще на 18 місяців. Уряд вводить нову схему подовження документів. Ця програма дасть українцям "впевненість" та "стабільність", вважає британська влада.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.