Майже третина українців підтримує обмеження прав для співвітчизників, які живуть за кордоном - опитування

Читать на русском

68% опитаних проти обмеження прав українців, які виїхали за кордон під час війни

Читать на русском
Біженці з України
Про доречність обмеження прав для українських громадян, що виїхали за кордон вказали 29 % респондентів

68% опитаних проти обмеження прав українців, які виїхали за кордон під час війни

Близько третини українців вважають, що до співгромадян, які живуть за кордоном, зокрема до біженців, мають бути застосовані обмеження. Ці обмеження можуть стосуватися права голосу, можливості обіймати певні посади та вести господарську діяльність. Однак більшість громадян України вважають неприйнятним обмеження прав біженців.

Про це свідчать дані опитування соціологічної групи Рейтинг, опубліковані в середу, 20 березня. Опитування показує, що 29% українців підтримують обмеження прав для співвітчизників, які проживають за кордоном (право голосувати, обіймати певні посади, вести господарську діяльність).

68% українців виступають проти ініціативи обмежувати права українців, які виїхали під час повномасштабної війни за кордон.

Більшість українців (54%) не підтримують ідею застосування тих самих обмежень у правах до людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Водночас 43% респондентів вважають, що такі обмеження необхідно запровадити.

Опитування було проведено протягом 18 - 24 жовтня 2023 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). У ньому взяли участь дві тисячі респондентів віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій. Похибка може становити від 0,9 і не більше 2,2%.

Українські біженці за кордоном

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), станом на 19 березня 2024 року понад 10 мільйонів українців стали біженцями. Агентство ООН у справах біженців провело дослідження та з’ясувало, скільки українців хочуть повернутися додому через два роки повномасштабного вторгнення. У майбутньому приїхати назад в Україну збираються майже дві третини біженців.

Відомо, що 65% опитаних за кордоном збираються повертатися в Україну, 6% – у найближчі місяці. Ще 72% внутрішніх переселенців мають намір повернутися додому, 5% – найближчими місяцями. Втім, частка людей із такими планами зменшилася за рік – із 77% та 84% відповідно. 

Нещодавно президент країни Анджей Дуда продовжив термін легального перебування українських біженців до 30 червня 2024 року. Він підписав відповідний закон 20 лютого. Він не тільки продовжує проживання на законних підставах, але й розширює права українських медичних спеціалістів у частині легального працевлаштування в Польщі. Також біженці, які через вторгнення рф опинилися в Британії, можуть продовжити свої візи ще на 18 місяців. Уряд вводить нову схему подовження документів. Ця програма дасть українцям "впевненість" та "стабільність", вважає британська влада.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці перетати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.