У Кишеневі зафіксували спалах кору: хвороба лютує у центрі для біженців з України

Чи були щеплені від кору заражені - невідомо

Центр біженців і кір
Центр розміщення біженців в Кишиневі закритий на карантин через спалах кору

У центрі розміщення біженців з України в Кишиневі, столиці Молдови, зафіксовано спалах кору. За даними місцевої влади, п'ять українських громадян, включаючи дітей, заразилися вірусом.

Про спалах кору повідомив заступник голови столичного управління медичної та соціальної допомоги Володимир Болокан. За його словами, перші три випадки кору були виявлені в середині минулого тижня, а наступного дня кількість хворих зросла до п'яти.

"Всі, хто заразився, - це громадяни України. Діти госпіталізовані до інфекційної лікарні імені Тома Чорба, їх стан стабільний", - додав Болокан.

Центр, де стався спалах, закритий на карантин на 21 день. Наразі за хворобою спостерігають й за необхідності карантин продовжать.

"Ми вжили заходів, щоб стримати поширення захворювання. Введено карантин на 21 день з моменту виявлення останнього випадку кору. Якщо протягом цього терміну будуть виявлені нові випадки зараження, карантин буде продовжено", - зазначив Болокан.

Водночас він зауважив, що не володіє інформацією про те, чи були щеплені від кору заражені. У біженців на руках немає таких документів.

"У людей немає документів, і вони не хочуть повідомляти, чи були щеплені. Але з розмов з'ясувалося, що лише одна сім'я була щеплена", - додав він.

Українські біженці у Молдові

З початку повномасштабної війни в Україні понад 200 українських підприємців, які отримали статус біженців у Молдові, зареєстрували свої компанії в республіці. За даними Національного агентства зайнятості населення Молдови, з березня 2022 року понад 1200 українців знайшли роботу в країні.

Більшість з них (988) працевлаштовані в Кишиневі, 52 - в Гагаузії, 61 - в Бєльцях. Громадяни України влаштувалися на роботу за професіями програміст, інженер, лікар, педагог, швачка, продавець-консультант, кухар, слюсар-збирач, менеджер у різних сферах, оператор введення даних та інші.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Фальшивомонетники навчилися обходити захист на грошах: роблять тиснення і голографічні елементи. Як правильно перевіряти купюри і не потрапити на фальшивку, розкриває фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube