Шведська журналістка порівняла українських біженок з повіями і відмовилася вибачатися за свої слова

Читать на русском

Елаф Алі назвала українських жінок-біженок повіями з борделів

Читать на русском
Шведська журналістка потрапила у скандал, образивши українок
Елаф Алі і біженці

Елаф Алі назвала українських жінок-біженок повіями з борделів

Журналістку шведського державного телеканалу SVT Елаф Алі рознесли після того, як вона порівняла українських жінок з повіями. У відповідь журналістка наскаржилась про расистів і не захотіла перепросити жінок-біженок з України.

У гумористичній програмі державного телеканалу SVT "Іммігранти для шведів" журналістка Елаф Алі, яка сама родом з Іраку, сказала про жінок, які втекли до Швеції з України, що вони схожі зі шведами. Утім, їх присутність помітна лише у борделях. 

"До нас приїхало багато людей з України. Ми не дуже звертаємо на них увагу, тому що вони білі і тому гармонують із шведами. Але особливо помітна їхня присутність у борделях", - повідомила Елаф Алі.

Слова журналістки викликали жорстку критику, зокрема з боку посла України у Швеції Андрія Плахотнюка. Він засудив такі висловлювання на адресу українок-біженок і вимагає вибачення. 

"Вважаю такі заяви глибоко образливими та абсолютно неприпустимими з огляду на обставини повномасштабної російської військової агресії проти України, через яку українські жінки були змушені тікати за кордон, рятуючи своє життя та життя своїх дітей", — заявив Плахотнюк.

Утім заяву українського посла до уваги не взяли, а на державному шведському телебаченні пояснили, що проти жарту журналістки не буде вжито жодних дисциплінарних заходів. Пояснення просте: її висловлювання підпадає під дію правил шведської свободи слова.

"Іммігранти для шведів" - це комедійна програма з чіткою ідеєю. Там жартують про стереотипи щодо етнічної приналежності та культури, і часто на межі того, що вважається пристойним та соціально прийнятним. Висловлювання нашої журналістки було задумане як жарт, і ми абсолютно впевнені, що наша аудиторія це розуміє. Наші жарти настільки абсурдні та збочені, що їх неможливо сприймати всерйоз. У будь-якому випадку SVT не має права вживати жодних заходів у зв'язку з цим, оскільки зміст програми підпадає під дію шведської свободи вираження поглядів", - заявила відповідальний редактор гумористичної передачі заявила Крістіна Хілл.

Сама Елаф Алі відповіла послу України у Швеції Андрію Плахотнюку та іншим критикам, назвавши їх брехунами та расистами. За словами журналістки, ні влада, ні громадяни не дбають про жінок, а те, що відбувається - лише констатація факту.

"Гей, ви - брехуни та лицеміри, які лише вдають, що дбають про жінок. Ви просто сердитесь на констатацію фактів у комедійному шоу, але не на те, що це насправді відбувається, і не скаржитесь на чоловіків, які платять за секс? Абсолютно. Сподіваюся тобі стало краще після того, як ти викинув із себе свій мерзенний расизм", - додала журналістка. 

Водночас представниця громадської організації підтримки українських біженців у Швеції RefugeeHope. UA&SE Христина Гевчук переконана, що телеканал має перепросити жінок-біженок з України. За її словами, сексуально образливі вирази караються шведським законодавством. Наразі вона шукає знавців шведського права, які могли б допомогти "добитися справедливості та офіційних вибачень від телеканалу".

Швеція більше допомагатиме біженцям з України


Шведська влада планує значно розширити допомогу українцям, які змушені були тікати від війни. Уряд Швеції розробив законопроєкт, який покликаний значно покращити життя українських біженців, що знайшли притулок у країні. Українці зможуть отримати шведський номер соціального страхування, що надасть їм доступ до багатьох важливих послуг, таких як: медичне обслуговування, освіта, соціальні виплати, ринок праці.

Сума щоденних виплат буде значно збільшена: з 71 шведської крони (6,28 євро) до 308 шведських крон (27,26 євро) Це означає, що українські біженці отримуватимуть близько 818 євро на місяць.
Законопроект буде винесений на обговорення, і очікується, що він може набути чинності восени. Раніше уряд Швеції критикували за недостатню допомогу українським біженцям.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розмова з колишнім російським громадянином Михайлом Орєшніковим про курйозну ситуацію: підлітки-анархісти обклеїли російську будівлю ФСБ, і невдовзі були затримані та посаджені за ґрати. Як так вийшло, що за дрібні прокази суворо карають, а за серйозніші порушення, наприклад підрив того ж ФСБ, залишаються непоміченими? Усі деталі - у нашому відео, обов'язково перегляньте!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.