В ООН заявили про право України вимагати повернення біженців призовного віку: що відомо

Читать на русском

Леклер наголосив, що мобілізація не є переслідуванням українських біженців

Читать на русском
В ООН заявили про право України вимагати повернення біженців призовного віку
ООН і біженці

Леклер наголосив, що мобілізація не є переслідуванням українських біженців

Україна може вимагати повернення біженців призовного віку, що перебувають за кордоном. Водночас, право на відмову від служби у громадян також існує.

Про це на брифінгу в Женеві заявив директор Управління верховного комісара ООН з прав біженців (УВКБ) у Європі Філіп Леклер. Він підкреслив, що Київ має право провести мобілізацію свого населення за кордоном.

“Україна має повне право провести мобілізацію свого населення. Це також стосується біженців призовного віку, які перебувають за кордоном. У цьому випадку буде відкрито питання про їхній статус та захист", — сказав він.

Леклер наголосив, що мобілізація не є переслідуванням українських біженців. Також право на відмову від служби з міркувань совісті все ще існує.

Водночас, раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про право українських біженців на захист. Так він прокоментував можливу мобілізацію українських біженців з-за кордону. За його словами, вони мають ті ж права, що і всі інші біженці.

"До всіх біженців слід відноситися однаково. І всі країни мають виконувати свої зобов'язання згідно із законодавством про біженців", — додав Гутерріш.

Країни ЄС визначаються, чи повертатимуть українців додому

Багато країн ЄС вже визначились і заявили, що не готові порушувати європейське законодавство й повертати українців додому. Водночас влада Польщі готова створити для українських громадян такі умови, при яких вони будуть змушені повернутися самостійно. 

За словами голови комітету закордонних справ Сейму Польщі Павла Коваля, держава створить такі умови, щоб чоловіки самі залишали Польщу та поверталися додому в Україну. Для цього уряд Польщі планує залучити роботодавців та інші структури. Зокрема, під час отримання дозволів на роботу, продовження терміну перебування на партнерських умовах відбуватиметься перевірка, чи можуть люди бути мобілізованими в Україні.

У разі отримання відповіді, що людина може бути мобілізована в Україні, їй відмовлятимуть у прийнятті на роботу, а також у продовженні статусу тимчасового захисту та виплатах. Цей механізм ще не допрацьований, адже українці можуть залишати країну та не повертатись додому, а їхати, приміром у Чехію чи Німеччині.

Зі свого боку, у Німеччині вже заявили, що не будуть депортувати українських біженців, які проживають у країні та ухиляються від мобілізації.  Про це заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушман.

Бушман підкреслив, що влада ФРН прагне створити всі умови для життя українців, які тікали від війни. Зокрема, щоб вони отримали роботу та не жили на соціальну допомогу.

З німцями солідарні й австрійці. Речник МВС Австрії Карл Негаммер повідомив, що країна не депортуватиме українських чоловіків. Коментуючи останню вимогу української влади він додав, що "це було б масовим посяганням на нашу державність, ми б цього ніколи не зробили".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Український політолог Володимир Фесенко розкриває своє бачення відносин між Президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Чи має головком відношення до «скандального» закону про мобілізацію, чому його звільнили з посади. Все це та багато іншого чекає на вас у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду для отримання повної інформації.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.