Те, що треба в холоди. Готуємо густу кашу угалі по-мозамбікськи

Читать на русском

В Мозамбіку люблять цю кукурудзяну страву, яку подають у супроводі морепродуктів

Читать на русском
Рецепт, каша
Як смачно приготувати кашу з цибулею, бобами та горіхами.

В Мозамбіку люблять цю кукурудзяну страву, яку подають у супроводі морепродуктів

Рецепт супу по-мозамбікськи з цибулею, бобами, горіхами й морепродуктами вприкуску сподобається усім, хто любить незвичні поживні страви. Готувати його просто. А щоб смакувало ще більше, Інформатор має для вас смачну пораду. 

10 жовтня відзначається Всесвітній день каші! З такої нагоди Інформатор розповість вам, як приготувати кашу по-мозамбікськи. Поживна каша за мозамбікським рецептом - саме те, що треба в холоди, адже в Україну увірвалась осінь. Вона наситить вас і зігріє. 

В Мозамбіку дуже люблять густу кашу угалі з горіхами, цибулею та бобами, а подають її з морепродуктами чи м'ясом. Угалі - традиційна африканська, круто зварена каша або пюре на основі кукурудзяного борошна. Така каша є джерелом енергії. В оригіналі її їдять руками: формують невелику кульку і роблять в ній заглиблення, щоб вийшло щось на зразок їстівної ложки. Потім можна наповнити поглиблення овочевим рагу, м'ясом, морепродуктами або соусом. 

Кашу угалі подають як з морепродуктами, так і з овочами та м'ясом. 
Кашу угалі подають як з морепродуктами, так і з овочами та м'ясом. 

Вам знадобиться:

  • Кукурудзяне борошно - одна склянка.
  • Вода - 950 мл.
  • Вершкове масло - 1 столова ложка.
  • Рослинна олія - 2-3 столові ложки (для пасерування). 
  • Сіль - 1 чайна ложка.
  • Цибулина - штука.
  • Квасоля - півсклянки. 
  • Горіхи (кеш'ю) - жменя. 
  • Морепродукти - асорті-заморозка з кальмарами, мідіями та креветками або королівські креветки (також можна взяти заморожені або ж відварити свіжі).

Як готувати:

Спершу приготуємо кашу. Для цього треба довести воду та сіль до кипіння в каструлі з товстим дном. Потім повільно додати кукурудзяне борошно, помішуючи. Зменшити вогонь до середнього і продовжувати регулярно помішувати, розбиваючи грудочки ложкою, поки каша не відійде від стінок каструлі і стане дуже густою, близько 10 хвилин.

Далі її слід зняти з вогню та дати трохи охолонути. Помістити у велику миску для сервірування. Намочити руки водою, сформувати у кулю.

Тепер приготуємо начинку до каші. Боби - квасолю, білу або червону - слід замочити з вечора (на 10-12 годин, попередньо ретельно промивши). Перед приготуванням воду, в якій замочувалася квасоля, потрібно злити та залити свіжою водою. Коли вода закипить, її потрібно злити та знову залити свіжою водою. Після цього, квасолю потрібно довести до кипіння та варити на невеликому вогні 40–60 хвилин, якщо квасоля біла, та 60-90 хвилин, якщо квасоля червона.

Готову квасолю слід остудити та змішати з цибулею, яку ви попередньо поріжете напівкільцями й запасеруєте на середньому вогні на рослинній олії. До суміші додайте половинки горіхів кеш'ю, все перемішайте. Заправку з квасолі, цибулі та горіхів накладайте в сформовані кульки з каші угалі. Морепродукти викладайте поруч на тарілку і подавайте до столу!

Викладайте сформовані кульки угалі на великі тарілки та подавайте разом із заправкою!
Викладайте сформовані кульки угалі на великі тарілки та подавайте разом із заправкою!

Порада від Інформатора: морепродукти - асорті чи навіть креветки - можна взяти вже відварені й заморожені, й просто обдати їх окропом (дійте згідно інструкції на упаковці, яка завжди є на зворотньому боці). Воду слід злити. Морепродукти можна подавати остиглими, але слід врахувати, що по мірі остигання вони можуть ставати жорсткішими. Тож, наша порада, вживайте морепродукти одразу після розморозки окропом.

До заправки з цибулею до каші можна також додати присмажену або відварену моркву. Крім того, кашу угалі можна подавати з тушкованим м'ясом, м'ясом барбекю та зеленню, а також в солодкому варіанті - з молоком та цукром або кленовим сиропом на сніданок. Смачного!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.