Українці звикли думати про деякі продукти, що вони - натуральні. Насправді це не так
Українці звикли думати про деякі продукти, що вони - натуральні. Насправді ж це - замінники тієї чи іншої якості. Попри те, що якість замінників може бути цілком пристойна, цікаво дізнатись, наприклад, що зустріти в магазинах справжню корицю - справа не з легких. Замість неї продають касію, вона дуже схожа на смак, але це не кориця. Інформатор зробив добірку таких продуктів, аби ви знали, що їсте й обирали більш свідомо.
Замінником кориці є касія. Перша дорожча, друга - відповідно дешевша, бо росте як бурян в Європі та Америці. Кориця ж, або цинамон, росте як невеличке вічнозелене дерево 10-15 см заввишки на Шрі-Ланці та в Південній Індії.
Порошок кориці м'якший, має трохи солодкий смак та пряний легкий аромат. У касії смак більш гострий, насичений, аромат досить різкий та пекучий. Оскільки справжня кориця коштує дорого, в українських магазинах переважно продається касія. Втім, на упаковках це чесно має зазначатись, читайте уважніше.
Зеленувату гостру пастоподібну приправу до ролів та суші - васабі - в азіатських країнах виготовляють з коренів рослин роду eutrema сімейства капустяних. Та навіть у Японії хонвасабі чи "справжній васабі" - задоволення не з дешевих. Це зумовлено дуже складними умовами його вирощування.
По-перше, ця вибаглива рослина дозріває три-чотири роки. По-друге, васабі росте тільки в гірських районах, у кам'янистому ґрунті. Обов'язковою умовою для нього є наявність проточної холодної води, що стікає з гір, температура не вище 15-17 градусів.
Таким чином, вартість васабі - 250 доларів за кілограм, а в ресторанах його б порція коштувала 5-8 доларів, що по кишені не кожному. А отже, масовий виробник приправ та яств давно зрозумів - вихід в замінниках.
В Україні порошок васабі виготовляють з молотого хріну з додаванням харчового фарбника. Ця інформація також зазначається на упаковках продукту, якщо ви купуєте саме порошок, щоб приготувати приправу самостійно. Зазвичай його просто треба залити водою. В ресторанах швидкого харчування васабі подають вже готовим, змішаним до певної, доволі густої кремоподібної консистенції.
Ванільні булочки, молочні коктейлі та морозиво - це те, що більшість із нас обожнює з дитинства. Однак, вірогідніше за все, ви уявлення не мали, що справжня ваніль виготовляється зі стручків орхідеї сорту Vanilla planifolia.
Їх вкрай рідко можна зустріти на ринках, бо ціна такого товару просто фантастична! А отже ваніль, яку ми вживаємо - хімічний порошкоподібний замінник. Він не є натурпродуктом.
Соєвий соус часто продають в якості імітації, хоча, звичайно, про це мало хто з виробників скаже.
Попри доступність всіх інгредієнтів для приготування такого соусу, торгові марки свідомо відмовляються робити його по всім канонам, оскільки процес виробництва цієї продукції, вимагає багато часу. Саме тому недобросовісні виробники змішують сумнівні інгредієнти, додають підсилювачі смаку і соєвий соус готовий.
Не зайвим також буде знати, що салати по-корейськи не містять спаржі. Остання - це зелені пагони трав'янистої рослини Asparagus, які в традиційному рецепті подають зі свіжими овочами у свіжому вигляді.
Натомість в салатах використовують соєві боби, попередньо замочені в молоці і висушені до зморшкуватості. Однак тоді це вже не "спаржа по-корейські", як пишуть на цінниках, а фучжу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.