Тайвань готується відбивати вторгнення Китаю: підготовка йде погано, пишуть ЗМІ

Тайваню не вистачає людей, резервів, зброї та фінансування, щоб спробувати вистояти проти Китаю

Китай проти Тайваню
Китай може напасти на Тайвань, який готується захищатися

Тайвань на тлі війни в Україні та агресивних намірів Китаю готується відбивати вторгнення китайської армії. Але підготовка до оборони йде погано: резервісти ігнорують заклик уряду, модернізація армії йде повільно. Як Тайвань збирається відбивати китайський наступ за таких умов, незрозуміло.

Про це пише американське видання The Washington Post. Газета зазначає, що загроза від китайського комуністичного режиму для вільного Тайваню посилилася після того, як Сі Цзіньпін заявив про нібито неминучість возз'єднання двох країн. При цьому китайський диктатор підкреслив свою готовність застосувати для цього силу – він відправив багато військових літаків та кораблів, щоб продемонструвати загрозу.

Тайвань, своєю чергою, робить усе можливе для покращення обороноздатності. Країна продовжила обов'язкову військову службу, модернізує поточну підготовку резервістів та готує оборону. Це робиться, щоб зробити ціну за вторгнення для китайського диктатора неприйнятною.

Але підготовка йде, м'яко кажучи, погано. Зокрема молоді тайванці неохоче відгукуються на заклик уряду йти резервістами. Міністр оборони країни Веллінгтон Ку нещодавно сказав, що професіоналізацію підготовки сповільнює нестача обладнання та інструкторів. При цьому в планах країни – створення резервів, які будуть достатніми для підтримки 155 тисяч кадрових військових. Тому всі тайванські чоловіки, які народилися у 2005 році та пізніше, повинні записатися на рік служби, а два мільйони колишніх солдатів будуть проходити перепідготовку.

Відставання від графіка суттєве: тільки 6% резервістів взяли участь у 12-місячній програмі у 2024 році. Більшість людей відклали військову службу, щоб спочатку вступити до університетів, а це виключає велику кількість чоловіків з програми до 2027 року. Окрім цього, навіть ті, хто цьогоріч проходить військову службу, не отримує належної підготовки. Так, було зірвано навчання з використання в бойових діях безпілотників. Також призовники не навчилися використовувати  протитанкові ракети Kestrel та ракети класу "земля-повітря" Stinger – не було достатньої кількості курсантів.

Тим часом Китай вже володіє найбільшою діючою армією світу, де тільки кадрових військових понад два мільйони, не рахуючи щорічного призову в 400 тисяч одиниць живої сили. Окрім цього, оборонний бюджет Китаю в 13 разів перевищує оборонний бюджет Тайваню.

Напруга довкола Тайваню зростає

Є ознаки, що Китай готується до ескалації в Індо-Тихоокеанському регіоні. Він провів дводенні військово-морські навчання довкола острова, коли відбувалася інавгурація президента Лай Цінде, якого Пекін вважає сепаратистом. МЗС Китаю виступило із заявою, що в тих, хто спробує «відірвати» острів «потече кров і буде пробито голову».

На азійському безпековому саміті «Діалоги Шангрі-Ла» китайський міністр оборони Дун Цзюнь заявив, що КНР готова силою зупинити відокремлення Тайваню. А спроби Китаю зірвати Глобальний саміт миру можуть свідчити про те, що китайські комуністи не зацікавлені в стабілізації міжнародної ситуації. Є також розвіддані, що Китай уже міг надати Росії летальну зброю. Воєнні експерти США вважають, що Пекін у своїх планах експансії розраховує використати флот та ресурси РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube