Китай нагадав про мирний план з Бразилією по Україні: ствержує, що його підтримали вже 110 країн світу

Спільно розроблений китайсько-бразильський мирний план базується на трьох основних принципах, включаючи припинення бойових дій, уникнення ескалації та захист цивільного населення

Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей
Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей розповів про міжнародне схвалення плану завершення війни в Україні

У Китаї заявили, що спільний з Бразилією план припинення війни в Україні отримав позитивні відгуки у більш ніж 110 країнах. План складається з шести пунктів. З яких основні наступні: зупинення бойових дій, запобігання розширенню конфлікту та захист цивільних осіб. 

Про це у четвер, 1 серпня, повідомило Міністерство закордонних справ КНР. Нагадаємо, що станом на червень головний дипломат Китаю Ван Ї заявляв, що понад два десятки країн підтримали бачення Пекіна щодо врегулювання російсько-української війни.

"Консенсус із шести пунктів, який спільно опублікували Китай і Бразилія щодо вирішення кризи в Україні, отримав позитивні відгуки з понад 110 країн", - йдеться у заяві.

Основні принципи китайсько-бразильського мирного плану наступні. Їх справді загалом шість:

  • Три основні принципи для зниження напруженості. Дотримуватися зупинення бойових дій, запобігання загостренню конфлікту та недопущення його поширення на нові території.
  • Діалог і перемовини як єдиний шлях вирішення конфлікту. Визнається, що переговори є єдиним можливим способом врегулювання кризи.
  • Захист цивільних осіб: сторони конфлікту повинні уникати нападів на цивільне населення та об'єкти, забезпечувати захист жінок, дітей та інших жертв, а також поважати права військовополонених.
  • Протидія використанню зброї масового ураження. Необхідно запобігати використанню ядерної, біологічної та хімічної зброї, уникати ядерних криз і запобігати розповсюдженню ядерної зброї.
  • Захист мирних ядерних об'єктів. Потрібно протидіяти збройним нападам на мирні ядерні об'єкти.
  • Міжнародна співпраця для стабільності. Важливо підтримувати співпрацю в енергетиці, фінансах, торгівлі зерном, транспорті тощо, а також забезпечувати безпеку ключової інфраструктури, такої як нафто- та газопроводи, енергетичні об'єкти та підводні оптичні кабелі.

У травні Бразилія та Китай виступили за мирну конференцію щодо України, підписавши спільну декларацію про військовий конфлікт. Хоча Китай вперше підписав таку декларацію з іншою країною, участь Росії у першому саміті так і не відбулася, а Китай брав участь у БРІКС замість саміту. Тоді речниця МЗС зазначила, що Китай "продовжуватиме на власний розсуд просувати мирні переговори, підтримуватиме зв'язок з усіма сторонами та спільно накопичуватиме умови для політичного врегулювання "української кризи".

Яким раніше був план Китаю і чому його засудили у світі

Раніше Китай представив свій "мирний план" із 12 пунктів щодо війни Росії проти України. Він, зокрема, передбачав відмову від "менталітету холодної війни", припинення військових дій та "односторонніх санкцій" проти Росії, а також відновлення мирних переговорів. Також ці пропозиції щодо врегулювання війни в Україні відповідали інтересам Кремля та суперечили принципам, визначеними Статутом ООН. Головним невдоволенням світових лідерів, зокрема і Білого дому, було те, що "мирний план" Китаю визнає окуповані території України російськими.

Окрім того, на початку травня спеціальний представник Китаю з питань України Лі Хуей і заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін провели переговори у Москві з високопоставленими російськими дипломатами. Після зустрічі Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що перемовини будуть єдиним способом припинити бойові дії в Україні.

Президент України Володимир Зеленський розкритикував Китай за ігнорування зустрічі у Швейцарії та висунення спільної з Бразилією ініціативи провести інший саміт за участю Росії. Зеленський зазначив, що жодна країна до кінця не усвідомлює наслідків, які принесла російська війна для України. Тому, за його словами, "ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube