Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Як працює білоруський репресивний конвеєр
Нещодавно стало відомо, що білоруську співачку Мерієм Герасименко засудили до трьох років обмеження волі. Дівчину було затримано у серпні 2022 року за виконання в одному з мінських барів пісні гурту «Океан Ельзи» «Обійми». Цей інцидент прокоментував сам Святослав Вакарчук.
Нагадаємо, історія розпочалася 3 серпня 2022 року. У Мінську на терасі бару «Банки-бутылки» відбувся вуличний концерт співачки Мерієм Герасименко. Серед пісень, що виконала артистка, були й пісні гурту «Океан Ельзи». У всякому разі, пісня «Обійми» точно була, оскільки виконання цієї пісні згодом неодноразово публікували у соцмережах.
Наступного дня у кафе «Банки-бутылки» прийшла перевірка із санстанції та МНС. Ще через день стало відомо, що співачка Мерієм Герасименко була затримана білоруськими силовиками. Також було затримано власника бару. Провладні телеграм-канали стверджували тоді, що причиною затримання стала не пісня, а те, що Герасименко «вже давно була на контролі силовиків за свою громадянську позицію». Наприклад, брала участь в акціях протесту у 2020 році.
Мерієм Герасименко засудили спочатку на 15 діб, потім ще на 15 діб, але, за повідомленнями ЗМІ, на свободу вона так і не вийшла.
І ось нещодавно відбувся суд. Співачку звинуватили в грубому порушенні громадського порядку і засудили до трьох років «домашньої хімії». В цьому випадку засуджений залишається вдома, але з обмеженнями. Засуджений має графік як для роботи, так і для особистих справ, включаючи похід у магазин або викидання сміття. З перевіркою міліціонери можуть приходити щодня та у будь-який час. Заборонено вживати алкоголь, відвідувати масові заходи, ходити у гості до інших людей (можуть дозволити відвідувати родичів), звільнятися з роботи без дозволу інспекції.
Телеканал 1+1 звернувся за коментарями до автора пісні Святослава Вакарчука. Музикант сказав так:
«Це вже було в історії, і не раз. Згадуються радянські часи, коли людей звільняли з роботи за заборонену музику. Чи за не ту зачіску. Згадуються набагато страшніші часи нацизму чи сталінізму 30-х років, коли неугодних митців у буквальному сенсі страчували. У такій ситуації це типові репресивні методи. Мені дуже шкода цю чудову дівчину. Сподіваюсь, вона знайде сили і з гідністю пройде це випробування. Упевнений, гідності у неї вистачає».
Раніше Інформатор писав, що Святослав Вакарчук розповів, у чому різниця між глядачами на фронті та у звільнених містах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.