Розгляд документів здійснюється в порядку черги їх надходження. Точних термінів щодо відповідної процедури немає
У державному "Ощадбанку", відповідно до законодавства, можуть заблокувати рахунок клієнта, який здається банку підозрілим. Якщо фінмоніторинг помилився і клієнт надав усі необхідні документи, банк не може чітко відповісти, скільки часу знадобиться на їх перевірку. Про це повідомили представники Ощадбанку на сторінці у соцмережі Facebook.
Із запитанням щодо тривалості блокування рахунків в Ощадбанку звертаються самі клієнти. Одна з громадянок розповіла, що не може тривалий час скористатися власними коштами, оскільки банк фактично заблокував доступ до рахунку. Жінка зауважила, що, на її думку, жодних порушень не допускала. У червні 2025 року надала повний пакет необхідних документів, які запитав банк.
Серед них були:
“…я так і не отримала жодної відповіді чи пояснення, попри всі надані документи… Прошу надати публічний коментар і пояснити, чому немає рішення вже протягом трьох з половиною тижнів”, — йдеться у зверненні.
Співробітник головного офісу Ощадбанку зазначив, що відповідно до умов угоди між банком та клієнтом, що визначає умови надання комплексу банківських послуг, передбачена можливість запровадження обмежень.
Це прописано у Договорі комплексного банківського обслуговування (ДКБО) та у вимогах чинного законодавства України. Зокрема, відповідно до закону N361-IX “Про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 6 грудня 2019 року, банк має право встановлювати обмеження на фіноперації клієнтів до отримання документів для належної перевірки у разі підозрілих операцій.
“Для отримання інформації щодо прийнятого банком рішення варто звернутись до відділення, яким було прийнято ваш пакет документів”, — додали у банку.
Згідно з правилами, після розгляду документів банк ухвалить рішення щодо надання дозволу чи відмови в підтриманні ділових відносин з клієнтом. При цьому розгляд документів здійснюється в порядку черги їх надходження. Точних термінів щодо відповідної процедури немає.
З метою виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (від 06.12.2019 року №361-IX) в АТ «Ощадбанк» впроваджено систему інформування працівниками банку та третіми особами (анонімно або із зазначенням авторства) Голову правління банку та/або відповідального працівника банку за проведення фінансового моніторингу про можливі порушення вимог законодавства у сфері протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму. У разі коли вам стали відомі факти неналежних дій певної особи або дій за участю працівників банку, що спричинили або можуть спричинити використання послуг та/або продуктів банку з метою легалізації (відмивання) коштів, фінансування тероризму чи фінансування розповсюдження зброї масового знищення, інформуєте банк одним із вказаних способів:
З метою повідомлення клієнта про обмеження видаткових операцій з коштами в разі ненадання клієнтом на вимогу банку документів або відомостей, необхідних для встановлення джерел їх походження йому на підпис надається інформаційне повідомлення щодо обмеження видаткових операцій.