“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У бюро зазначили, що розслідування їм доручили, оскільки до злочину проти журналістів, ймовірно, причетні правоохоронці
ДБР розслідуватиме стеження за командою Bihus.info, до якого ймовірно причетні співробітники Служби безпеки України. Відповідне доручення слідчим Бюро дав Офіс генпрокурора. Кримінальне провадження відкрите за ознаками ч.1 ст. 359 КК України (незаконне використання технічних засобів отримання інформації).
Порушникам загрожує штраф, обмеження або позбавлення волі на строк до 4 років. Водночас генпрокурор Андрій Костін назвав неприпустимим порушення прав журналістів. Про це у вівторок, 6 лютого, повідомила пресслужба Державного бюро розслідування.
"Враховуючи, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення ймовірно причетні співробітники правоохоронного органу, досудове розслідування у кримінальному провадженні підлягає виключній підслідності Державного бюро розслідувань", - йдеться у повідомленні.
Генпрокурор Костін на тлі цього розповів, що в ОГПУ діє так звана Платформа захисту прав журналістів - спеціальний підрозділ, який постійно опрацьовує всі порушення проти журналістів і "забезпечує належне вжиття заходів з метою захисту їх прав та інтересів". Прокурори проводять робочі зустрічі з медійниками, на яких розглядаються усі випадки порушень, додали в ДБР.
16 січня на ютуб-каналі видання "Народна правда" 16 січня з'явилося відео "Зворотня сторона Bihus.Info: нюхнули "фєну", закинулись MDMA, курнули трави і погнали розслідувати". На відео присутні уривки телефонних розмов начебто окремих співробітників проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info. Учасники діалогів спілкуються щодо можливості купівлі наркотичних речовин. Також у ролик були вмонтовані кадри з корпоративу журналістів, зокрема, зняті прихованими камерами у номерах, які вони знімали на базі відпочинку під Києвом.
31 січня президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Семенченка, який очолював Департамент захисту національної державності Служби безпеки України і якого згадують розслідувачі. У понеділок, 6 лютого, журналісти проєкту Bihus.Info розповіли, що приховані камери у готельних номерах могли поставити співробітники Департаменту захисту національної державності й Департаменту оперативно-технічного забезпечення СБУ.
У свою чергу голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що скандал зі стеженням за працівниками Bihus.info не має "кидати тінь" на досягнення організації в цілому у війні проти агресора. За таку неприпустиму поведінку Малюк засудив працівників, які займались цією операцією. Водночас Верховна Рада викликала Малюка для пояснень стосовно скандалу з Bihus.info.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.