“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Найбільше суперечок у ВР виникло довкола питання щодо електронних повісток та мобілізацію людей з інвалідністю ІІІ групи
Спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук пояснив, які зауваження були до законопроєкту №10378 про мобілізацію в Україні та чому його передали на доопрацювання Кабінету міністрів. У ньому виявили невідповідність окремих пунктів Конституції України. Також парламентарі не погодились щодо призову до армії деяких категорій громадян.
Про це Стефанчук розповів в інтерв'ю "Укрінформу". Документ повернули прем'єру Денису Шмигалю і його команді ще тиждень тому. Потрібно доопрацювати низку пунктів.
"Основні, які можу назвати, - це питання обмеження конституційних прав громадян, залученості до війська інвалідів третьої групи, доцільності та прийнятності електронного розв'язання питань, пов'язаних з обліком військовозобов'язаних", - сказав голова парламенту.
За його словами, також в оновленому документі мають прописати соціальні гарантії для військовослужбовців. Ці питання не мали чітких формулювань і дещо випустили з уваги.
Конкретних термінів другої подачі законопроєкту до Верховної Ради Стефанчук не назвав. Тому, коли за нього голосуватимуть, наразі не відомо. Спікер ВР наголосив, що зараз важлива не дата, а якість документа. Його потрібно виписати так, щоб знову не довелося повертати на доопрацювання.
Наприкінці грудня 2023 року уряд вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію. У ньому йшлося про зниження призовного віку до 25 років, електронні повістки та посилення заходів проти військовозобов'язаних, які ухиляються від служби в армії. Але у документі виявили чимало суперечливих питань. Зокрема до законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець. Він вказував на те, що кілька пунктів законопроєкту не відповідають Конституції України. Парламент повернув його на доопрацювання.
У Міноборони України просять прийняти цей законопроєкт якомога швидше. Тут наголошують, що його схвалення - в інтересах військових, які захищають країну вже як два роки. Адже люди на фронті втомились і виснажились, потрібні свіжі сили.
Політтехнолог Борис Тізенгаузен в інтерв'ю YouTube-каналу "Україна на часі" та Інформатору розповів, що наразі досить важко коментувати законопроєкт про мобілізацію та його доопрацювання. Від документа може нічого не лишитись, якщо прибрати звідти всі антиконституційні та протизаконні норми. На його думку, в уряді по суті запропонували суспільству каральні та безальтернативні положення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.