У Міноборони розповіли, коли законопроєкт про мобілізацію може знову з'явитися у Верховній Раді

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова заявила, що реалізація норм законопроєкту почнеться після його схвалення від декількох тижнів до місяця

ВРУ, мобілізація
Найближчими тижнями у ВРУ може з'явитись законопроєкт про мобілізацію

Уряд може надіслати до Верховної Ради України нову редакцію законопроєкту про мобілізацію впродовж найближчих тижнів. Реалізація норм законопроєкту почнеться після його схвалення від декількох тижнів до місяця. У Міноборони України просять його прийняти якомога швидше.

Про це розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час телемарафону. Чиновниця зазначила, що оновлений законопроєкт пройде через урядові процедури узгодження перед тим, як його внесуть до парламенту.

Вона підкреслила, що його необхідно прийняти якомога швидше. Його схвалення - в інтересах військових, які захищають країну вже як два роки.

"Ми б хотіли, щоб це були дні, але ми розуміємо, що це буде швидше за все кілька тижнів", - заявила вона.

Згодом Калмикова додала, що після прийняття законопроєкту реалізація його положень розпочнеться в найкоротші терміни. Це може зайняти також від тижнів до місяця.

Пропозиції щодо змін у законопроєкті про мобілізацію

В Україні досі працюють над вдосконаленням законодавства про мобілізацію, рекрутинг та військовий облік. Нардепка Олена Мошенець зазначила, що у новому законопроєкті можуть розглянути деякі зміни для осіб  з інвалідністю.

Замість відстрочку за групою інвалідності пропонується давати відстрочу від мобілізації за конкретними захворюваннями. Вона наголосила, що ініціатива по відстрочці за конкретними захворюваннями стосуватиметься не лише військовозобов'язаних, але й членів їх сімей.

Складний документ для коментування

Раніше Інформатор повідомляв, що політтехнолог Борис Тізенгаузен в інтерв'ю YouTube-каналу "Україна на часі" та Інформатору розповів, що наразі досить важко коментувати законопроєкт про мобілізацію та його доопрацювання. Від документа може нічого не лишитись, якщо прибрати звідти всі антиконституційні та протизаконні норми. Суспільству запропонували каральні та безальтернативні положення.

На думку експерта, цей законопроєкт порушує безліч прав громадянина, зокрема, конституційні. Ба більше, багато українців покинула Україну. Тому влада робить неправильно, коли хоче повернути їх повернути та одночасно ухвалює такого роду закони.

"Ви жодної людини звідти (з-за кордону - ред.) таким чином не отримаєте. Отакої, я заплатив 5-10 тисяч доларів, аби втекти, а мені тут картки блокують? Звичайно, я побіжу отримувати повістку та повернуся в Україну. Звичайно ж ні", - розповівТізенгаузен.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube