Подання нового тексту урядового законопроекта №10378 про посилення мобілізації очікується після 15 січня
Заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп Єгор Чєрнєв зазначив, що Рада ще не бачила нового тексту законопроекту. Проте він повідомив, що обранці чекають на новий текст законопроєкту щодо посилення мобілізації з дня на день. За словами нардепа, останній розгляд всіх нюансів зараз залежить від Міноборони та Кабміну. Після цього документ може бути винесений на голосування до Ради.
Про це Чєрнєв повідомив в ефірі національного телемарафону. Щоправда, він зауважив, що до Ради новий текст законопроєкту може потрапити вже наступного тижня, тобто з понеділка, 15 січня.
"Якщо міністр Умєров каже, що він уже готовий, я думаю, це може тривати кілька днів", - сказав Чєрнєв, нардеп від політичної сили "Слуга народу".
Раніше Чєрнєв пояснював, що цей законопроєкт відкликав сам ініціатор закону - Кабмін, через те, що по ньому були спірні питання. Але разом з тим Чєрнєв зауважив, що всі фракції розуміють, що такий законопроєкт потрібен.
"Так, він має бути більш збалансованим, він не має містити деяких антиконституційних норм. Але ці пропозиції, що треба змінити, ми напрацювали за тиждень, кожного дня збирався наш профільний комітет з нацбезпеки і оборони. І з цими пропозиціями такий законопроєкт може пройти зал", - сказав Чєрнєв.
На сайті парламенту статус законопроєкту №10378 про посилення мобілізації - "знятий з розгляду".
Заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки Єгор Чєрнєв зазначив, що Рада ще не бачила нового тексту законопроекту, але чекають на нього наступного тижня.
— Інформатор (@informatorua) January 13, 2024
"Якщо міністр Умеров каже, що він уже готовий, я думаю, це може тривати кілька днів", - сказав Чєрнєв. pic.twitter.com/Y5R5B0SrMC
У четвер, 11 січня, після закритої наради нардепів з військовим командуванням та засідання Погоджувальної ради законопроєкт про мобілізацію вирішили повернути уряду на доопрацювання. Зокрема, в ньому мають бути виправлені норми, що прямого порушують права людини або ті, що неправильно сформульовані.
Нагадаємо, що нардепка від "ЄС" Ірина Фріз в інтервʼю Інформатору наголосила, що у першій редакції урядового законопроєкту містяться суттєві корупційні ризики. Згідно з ним ТЦК та СП наділяються надмірними повноваженнями, а відповідальні за питання мобілізації та демобілізації особи отримають право виносити рішення на власний розсуд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.