Законопроєкт про мобілізацію в Україні почнуть переписувати вже цього тижня - нардепка Кравчук

У ВР домовились написати компромісний варіант законопроєкту про мобілізацію з урахуванням зауважень юристів і омбудсмена

Євгенія Кравчук
Народна депутатка Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики

Народна депутатка Євгенія Крачук, заступниця голови Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, розповіла, що планується оновлення законопроєкту про мобілізацію в Україні, який викликав гостру дискусію. Міжвідомча робоча група почне працювати над ним вже за кілька днів. Шукатимуть компромісний варіант з урахуванням зауважень правозахисників. Попередню версію виносити на голосування у парламенті не будуть.

Про це Кравчук розповіла в ефірі парламентського каналу Рада у вівторок, 2 січня. Вона зауважила, що до цього документу зараз є багато питань.

"В оригінальному вигляді законопроєкт про мобілізацію не буде виноситися на голосування.  Це буде версія, напрацьована Комітетом з питань безпеки та оборони. Вже цього тижня велика міжвідомча робоча група почне працювати над компромісним варіантом", - сказала нардепка.

За її словами, та версія, що є зараз, викликала зауваження від уповноваженого з прав людини та юристів. Також тут побачили "шпаринки" для зловживань і порушень, це хочуть виправити.

"Є певні занепокоєння, щоб не було корупційних норм. Все має бути в зрозумілий і справедливий спосіб", - наголосила Кравчук.

Скандал довкола законопроєкту

Кілька днів тому  в Офісі Президента запевнили, що закон, який 25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховниї Ради, винесуть на голосування лише після обговорення та внесення змін. Михайло Подоляк проінформував, що парламентарі хочуть виправити деякі моменти та отримати оптимальний варіант документа, орієнтований на довгу війну.

Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що деякі положення нового законопроєкту суперечать Конституції України. Йшлося, зокрема, про обмеження для військовозобов'язаних, які ухиляються від мобілізації. Він заявив, що дасть свою окрему експертну оцінку документу, на яку і вплинули компроміси з оборонним відомством.

У суспільстві та й у деяких органах влади  цей документ викликав цілю бурю емоцій та зауважень. Зокрема, у фінансовому комітеті ВР заявили, що не знають, де взяти гроші на мобілізацію 450-500 тисяч людей, як це озвучує влада. Тут порахували, що на це знадобиться майже третина бюджету 2024 року. Таких грошей "тут і зараз" немає навіть гіпотетично.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube