Якщо з законопроєкту про мобілізацію прибрати антиконституційні норми, там взагалі мало що залишиться - політолог Тізенгаузен

Читать на русском

Політтехнолог Борис Тізенгаузен вважає, що норми нового закону "каральні" та не дають альтернатив

Читать на русском
Тізенгаузен про мобілізацію
На думку експерта, страхом та примусом нічого досягнути не вдасться

Політтехнолог Борис Тізенгаузен вважає, що норми нового закону "каральні" та не дають альтернатив

Наразі досить важко коментувати законопроєкт по мобілізації та його доопрацювання. Адже якщо прибрати звідти всі антиконституційні та протизаконні норми - від документа майже нічого не залишиться. Ті ж положення, які були представлені суспільству, є "каральними" та безальтернативними.

Таку думку висловив політтехнолог Борис Тізенгаузен. Він дав інтерв'ю YouTube-каналу "Україна на часі" та Інформатору.

Експерт вважає, що все довкола закону про мобілізацію було зроблено неправильно. Він порушує безліч прав громадянина, включаючи конституційні.

Більше того: безліч українців тим чи іншим способом покинула країну. Влада ж, замість того, аби намагатися їх повернути, хоче ухвалювати репресивні закони.

"Ви жодної людини звідти (з-за кордону - ред.) таким чином не отримаєте. Отакої, я заплатив 5-10 тисяч доларів, аби втекти, а мені тут картки блокують? Звичайно, я побіжу отримувати повістку та повернуся в Україну. Звичайно ж ні", - каже Тізенгаузен.

За його словами, коли є тільки каральна складова законопроєкту - це абсолютно неправильно. Він схвально оцінив слова президента Володимира Зеленського, який нещодавно заявив, що деякі люди також по-своєму боронять державу, працюючи та сплачуючи податки.

"Це правильно, так можна отримати хоч щось", - вважає експерт.

На думку Тізенгаузена, треба було б вчинити наступне: запропонувати кожному українцеві за кордоном щомісячно скидуватися грошима - наприклад, на дрони. Так, це своєрідна форма відкупу, каже політтехнолог. Втім, це краще, ніж не отримати взагалі нічого. А потім такі люди могли б спокійно повернутися після війни, продемонструвавши, що вони також допомагали та робили свій внесок у перемогу.

Окрім теми мобілізації, Тізенгаузен прокоментував ще кілька важливих питань. На його думку, насправді путін не має мети захопити Авдіївку до виборів. І взагалі його електоральна кампанія будується таким чином, аби якомога менше говорити про війну - бо це нервує пересічного росіянина. Також політолог розкритикував дії та поведінку Мар'яни Безуглої, а ще заявив, що 2024-й буде роком турбулентності та невизначеності в міжнародній політиці.

Закон про мобілізацію 

Новий український закон про мобілізацію, який був представлений нещодавно, отримав сильну критику від експертної спільноти. Законопроєкт не знайшов підтримки депутатів і був відправлений на доопрацювання.

Один з основних аргументів критиків закону полягає в тому, що він дуже сильно порушує права громадян, які не йдуть на військову службу. Наразі законопроєкт перебуває на доопрацюванні, аби врахувати зауваження експертів та депутатів. За словами депутатів, після доопрацювання він буде готовий до подальшого розгляду в парламенті. Втім, конкретної дати поки що не називають.

Питання мобілізації для України є сьогодні одним з ключових для виживання держави. Тому важливо, щоб закон про мобілізацію був належним чином розробленим та прийнятий з урахуванням інтересів громадян та в рамках правового поля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.