У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
З документа хочуть прибрати норму про демобілізацію після 36 місяців служби
Із законопроєкту про мобілізацію хочуть прибрати норму про демобілізацію. Документ передбачав звільнення від військової служби після 36 місяців перебування в армії. Чи буде якась альтернатива цьому терміну поки невідомо.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Він наголосив, що військові мають право знати свій точний термін служби.
"Хочу проговорити це публічно: не можна цього робити. Люди - не раби. Вони мають право на кінцевий термін служби", - написав Гончаренко.
Нардеп наголосив, що прибравши демобілізацію після 36 місяців служби, проблема з мобілізацією не вирішиться. Він також закликав думати про солдатів в окопах.
Зараз в Україні працюють над вдосконаленням законопроєкту про мобілізацію, рекрутинг та військовий облік. Наразі документ перебуває на доопрацюванні, щоб врахувати всі зауваження експертів та депутатів.
Як розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час телемарафону 15 січня, уряд може надіслати до Верховної Ради України нову редакцію законопроєкту про мобілізацію впродовж найближчих тижнів. Чиновниця зазначила, що оновлений законопроєкт пройде через урядові процедури узгодження перед тим, як його внесуть до парламенту. Вона підкреслила, що його необхідно прийняти якомога швидше. Його схвалення - в інтересах військових, які захищають країну вже як два роки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.