У Силах оборони на сьогодні вже перебуває щонайменше 1,1 млн людей
Мобілізаційний резерв в Україні - тобто кількість чоловіків призовного віку, яких можуть мобілізувати - може становити від 2 до майже 5 мільйонів людей. Більшу - у 4,8 млн - наводить видання Texty на підставі приблизного підрахунку. Меншу цифру - у 2-2,5 млн - назвали у Сухопутних військах.
За даними видання, до повномасштабного вторгнення в Україні проживало трохи менше ніж 10,5 млн чоловіків віком від 18 до 59 років. 1,3 млн громадян вже служать у Силах оборони. Ще 1,02 млн є людьми з інвалідністю та не підлягають мобілізації. 707 тисяч людей - це хлопці до 26 років, втікачів від війни налічується близько 659 тисяч. Ще враховуються втрати через окупацію, заброньовані робітники, студенти, доглядальники, багатодітні батьки, науковці, студенти та ув'язнені.
Провівши приблизний підрахунок, видання з'ясувало, що мобілізаційний резерв може складати близько 4,888 млн чоловіків. Але тут треба враховувати шалену похибку в підрахунках, адже останній перепис населення проводили у 2001 році.
У Сухопутних військах оцінюють мобілізаційний резерв трохи меншим. Але і враховують там тих, хто залишився в Україні і насправді готовий нести військову службу. Таких, за даними ЗСУ, 2-2,5 млн.
"Якщо розраховувати, що мобілізаційний ресурс у нас в країні близько п’яти мільйонів і мільйон вже пішов служити, то ми можемо говорити, що з тих, хто залишився, це насправді готових так чи інакше нести військову службу – понад 2,5 мільйони, нехай навіть два мільйони", – розповів у рамках єдиного телемарафону голова ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.
В Україні продовжується обговорення нового законопроєкту про мобілізацію. Він пройшов перше читання, де його прийняли у повному обсязі. Проте до другого читання документ перероблять, виключивши з нього скандальні моменти.
Наразі відомо, що основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Законопроєктом також передбачалось чимало обмежень для ухилянтів, але, як повідомив народний депутат від "Слуги народу" та член парламентського комітету з нацбезпеки Федір Веніславський, залишать лише керування транспортними засобами.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.