Верховна Рада прийняла урядовий законопроєкт про мобілізацію у першому читанні

Читать на русском

За таке рішення проголосували 243 депутати

Читать на русском
Парламент, мобілізація
Парламент розглядає урядовий законопроєкт про мобілізацію

За таке рішення проголосували 243 депутати

У середу, 7 лютого, Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації №10449.  За таке рішення проголосували 243 депутати. Законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету ВР  з питань оборони. На внесення правок парламентарям дали 14 днів. 

За інформацією нардепа Ярослава Железняка, яку він оприлюднив у Telegram, 21 лютого мають виправити усі зауваження до тексту документа і далі буде друге читання.

"Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні", - написав він. 

Парламент прийняв урядовий законопроєкт про мобілізацію у першому читанні 1

Ось так виглядало голосування по фракціях. Ці числа - кількість голосів за законопроєкт. 

  • СН - 178
  • ЄС - 0
  • Батьківщина - 0
  • Платформа за життя та мир- 17
  • За майбутнє - 7
  • Голос - 3
  • Довіра - 18
  • Відновлення України - 12
  • Позафракційні - 8

Приблизно за годину до голосування стало відомо від того ж таки Железняка, що Комітет ВР з питань оборони рекомендував прийняти у першому читанні. За підтримку законопроєкту у профільному комітеті проголосували 12 депутатів. Водночас п'ятеро утримались, проти не було нікого. 

"Рішення без додаткових пропозицій комітету. Чекаємо сьогодні після 13:00 голосування в залі в першому читанні", - написав Железняк. 

Інший депутат, Олексій Гончаренко, повідомив, що Рада розпочинає розгляд законопроєкту про мобілізацію. По цьому документу буде доповідати Рустем Умєров, міністр оборони України. 

Перипетії із законопроєктом 

Нагадаємо, увечері 6 лютого омбудсмен України Дмитро Лубінець звернувся до парламентаріїв із закликом підтримати в першому читанні законопроєкт, що стосується мобілізації. Але слід виправити усі попередні зауваження до другого читання.

Цю заяву зробив Лубінець після обговорення з міністром оборони Рустемом Умеровим у Telegram-каналі. За кілька годин до цього він називав норми законопроєкту такими, які не відповідають Конституції України. І заявив, що його зауваження до документа зайняли дев'ять аркушів, оновлена редакція потребує доопрацювання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.