Справа про розкрадання грошей на закупівлі боєприпасів: ВАКС не арештував посадовця Міноборони

Читать на русском

Сторона захисту Олександра Лієва просила заставу

Читать на русском
ВАКС не арештував топпосадовця Міноборони
Міноборони і ВАКС

Сторона захисту Олександра Лієва просила заставу

У справі Львівського арсеналу, де колишнього посадовця підозрюють у розкраданнях 1,5 мільярда гривень під час закупівлі боєприпасів для Збройних сил України, ВАКС не зміг визначитись з обранням запобіжного заходу підозрюваному Олександру Лієву. Відтак, його не арештували. Обрання запобіжного заходу тривало від учора, 29 січня. 

Про те, що суд не зміг арештувати Олександра Лієва передають кореспонденти "Суспільного", що були присутні на судовому засіданні. Відомо, що сторона захисту просила для підозрюваного топпосадовця заставу у 268 мільйонів гривень. Втім суд це прохання не задовольнив. 

Кореспонденти Суспільного зазначили, що на судовому слуханні помітили присутність ведучого Олександра Педана, а також заступника секретаря РНБО Андрія Демартіна. Вони хотіли взяти на поруки Лієва.

Справа про розкрадання на 1,5 млрд грн: що відомо

За даними слідства, у серпні 2022 року посадовці  Міністерства оборони України уклали контракт на закупівлю гуртової партії артилерійських снарядів із підприємством "Львівський арсенал". Міноборони перерахувало на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом, це -  майже 1,5 млрд грн.

Після отримання коштів менеджери "Львівського арсеналу" перерахували частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Втім, ця структура не відправила жодного снаряда до нашої держави, а отримані кошти вивела в тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках "Львівського арсеналу", в одному зі столичних банків.

22 грудня у Києві було затримано керівника одного з головних управлінь Міноборони. За причетність до оборудки йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Згодом у бюджет країни вдалося повернути майже 1,5 млрд гривень, які намагалися вкрасти на закупівлі артилерійських снарядів для Збройних Сил України. Кошти були виведені за кордон під час придбання оптової партії боєприпасів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.