Контракт Мінооборони: замість боєприпасів для ЗСУ хорватська фірма купила Україні розвалений завод

Мінооборони України віддало мільйони з держбюджету на купівлю боєприпасів хорватській фірмі з московським слідом WDG promet, але партнери купили на ці гроші покинутий завод в Боснії та Герцоговині, який не працює понад 30 років

Зруйнований завод
Ось це "щось" купили Україні замість боєприпасів для армії

Журналістське розслідування виявило ще один скандальний контракт Міністерства оборони України. Його уклали з хорватською фірмою WDG promet, яка має зв'язки з росією. Але співпраця провалилась - мільйони з державного бюджету викинули на вітер. 

Про це повідомляє hromadske. Розслідувачі встановили, що контракт підписали у жовтні 2022 року. 

Компанія зобов'язалася продати Міністерству оборони 100 тисяч мінометних мін за $37,6 млн. Окремо у WDG був прямий контракт на постачання Міністерству оборони 30 000 танкових пострілів. 

WDG promet отримала від України 14,5 млн євро на рахунок у чеській кредитній спілці PDZ. Як з'ясували журналісти, 5,5 млн євро з цієї суми витратили на купівлю заводу Vitezit в місті Витез в Боснії та Герцеговині. Завод не функціонує вже близько 30 років, фактично це - руїни. Майно заводу виставили на продаж через банкрутство, чим скористалися спритники.

Журналісти стверджують, що WDG promet – одна з "прокладок" у скандальному контракті, підписаному Міністерством оборони із компанією "Львівський арсенал", директором якої є колишній нардеп Юрій Збітнєв. Крім того, хорватська фірма відома зв’язками у Москві. WDG promet належить Матіасу Зубаку, сину хорватського торговця зброєю Звонка Зубака.

Депутат Верховної Ради Сергій Тарута розповів журналістам, що йому також пропонували взяти участь у приватизації Vitezit у 2022 році, але він відмовився. Балканська служба Радіо Свобода у жовтні повідомила, що обставинами цієї угоди зацікавилися прокуратури Чехії та Боснії та Герцеговини.

 

Скандальні контракти Міноборони 

Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування справи про заволодіння 312 мільйонами гривень Міністерства оборони. Серед підозрюваних – нардеп 8-го скликання, колишній заступник голови Генштабу ЗСУ, директор підконтрольної компанії, а також двоє колишніх та чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу. Гроші відмивали на будівництві захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ. 

Також у грудні 2023 затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який намагався підкупити слідчого ДБР, Підприємець хотів  за хабар повернути майно, вилучене у нього під час розслідування. Справа стосується закупівлі одягу для військових

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube