Справа Львівського арсеналу: ВАКС розпочав обрання запобіжного заходу підозрюваному топчиновнику Міноборони Олександру Лієву

Прокурори запропонували встановити заставу на рівні 268 млн для кожного підозрюваного

ВАКС, Олександр Лієв
Олександру Лієву почали обирати запобіжний захід

У понеділок, 29 січня, Вищий антикорупційний суд України почав ухвалу рішення щодо запобіжного заходу для колишнього керівника Департаменту військово-технічної політики Міністерства оборони України Олександра Лієва. Він підозрюється у розкраданні 1,5 мільярда гривень. Лієва затримали в Чернівцях під час спроби перетину кордону.

Про це повідомляє видання Суспільне. Зазначається, що суддя Ярослав Шкодін дозволив участь старшого слідчого у розгляді справи, а адвокати Лієва заперечували проти обрання запобіжного заходу. Вони посилались на порушення підслідності справи.

Працівники Офісу Генерального прокурора України подали клопотання про тримання Лієва під вартою. Однак, як альтернативу йому залишили внесення застави. Її розмір прокурори запропонували встановити еквівалентно завданим збиткам – 268 мільйонів 96 гривень для кожного підозрюваного. Справа по якій проходить підозрюваний стосується контрактування мінометних пострілів для Збройних Сил України.

Зі свого боку, речниця Офісу генпрокурора Надія Максимець підкреслила, що прокуратура погодила клопотання щодо обрання запобіжних заходів для підозрюваних у цій справі. Крім того, в ОГПУ повідомили, що клопотання щодо чотирьох підозрюваних уже направлено на розгляд до Вищого антикорупційного суду.

Справа Львівського арсеналу

27 січня Служба безпеки України прийшла з обшуками до чиновників Міноборони та менеджерів "Львівського арсеналу". Їх підозрюють у розкраданні майже 1,5 мільярда гривень на закупівлі снарядів для ЗСУ.

"Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони України викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів. Документування злочину відбувалося за цілковитого сприяння чинного Міністра оборони. За даними слідства, до оборудки причетні колишні та діючі високопосадовці МО України та очільники афілійованих компаній", — йдеться у повідомленні.

Того ж дня при спробі перетину кордону затримали колишнього очільника департаменту Міністерства оборони Олександра Лієва, який також проходить по цій справі. Сам Лієв на своїй сторінці у Facebook написав, що звинувачення відкидає, а підозру вважає "безглуздою".

"Сьогодні мав відбути у відрядження до Словаччини з метою огляду машин розмінування, які мають бути доставлені в Україну в лютому місяці цього року, про які я вам так багато розповідав. В Україну планував повернутися до 5 лютого, щоб особисто взяти участь у нараді, яку планує провести мінекономіки з операторами гуманітарного розмінування. Тому ні про яку втечу з моєї країни не може йти мова, тим більше що я неодноразово виїжджав за кордон останній рік і завжди повертався", — написав він.

Розслідування про неякісну амуніцію для ЗСУ

26 січня працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закупали неякісну амуніцію для військових. Зазначалось, що колишній заступник міністра оборони, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, т.в.о начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, а також т.в.о начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України мали підозри за фактом перешкоджання законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн грн.

“Ексзаступник міністра оборони, зокрема, лобіював укладення договорів про постачання речового майна для військових: бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних Сил України за завищеними цінами та низької якості на загальну суму понад 1,4 млрд грн. Всі договори укладалися за умови повної передплати”, — йдеться у повідомленні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube