Суфле із шпинату сподобається всім, хто любить мультики про Моряка Попайя. Лайфхак від Інформатор Україна: детальний рецепт з фото, як швидко та смачно приготувати здоровий сніданок
Рецепт суфле із шпинату сподобається всім, хто любить мультики про Моряка Попайя. Готувати його легко та смачно. Цей рецепт простий та здоровий. А щоб ваша страва вийшла ще смачнішою, Інформатор приготував корисну пораду.
Моряк Попай створений художником-карикатуристом Елзі Крайслером Сегаром (англ. Elzie Crisler Segar; 1894—1938) і вперше з'явився у серії щоденних коміксів «Thimble Theatre» компанії «King Features Syndicate», що друкувалися в «New York Journal». Деякі історики мультиплікації вважають, що прототипом для моряка Попая послугував Френк Фігль на прізвисько «Rocky», колишній близький друг Елзі Сегара за часів його юності.
Перший мультфільм з моряком Попаєм було створено у 1933 році на нью-йоркській мультиплікаційній студії «Fleischer Studios» і називався «I Yam What I Yam» (спотворене «Я такий, який є» або «Я те, що я їм»). Сюжети мультфільмів, зазвичай, були нехитрі і представляли собою варіації на тему боротьби за серце Олів Ойл. Суперник Попая Блуто (іноді також званий Брутус) намагався здобути прихильність Олів Ойл, яка вже була дівчиною моряка Попая. Але ці спроби не відрізнялися делікатністю (як то: викрадення, побиття, спроба вбивства та інші). Іноді роль Блуто діставалася сторонньому персонажу. Виявивши, що ситуація йому більше непідвладна, Попай з'їдав банку шпинату, що робила його надзвичайно сильним, вирішував проблему і усамітнювався зі своєю коханою. Своєрідне почуття гумору Попая і його пригоди призвели до того, що персонаж, що з'явився майже століття тому, досі залишається одним з найбільш популярних мультиплікаційних героїв.
Потреба у шпинаті як у своєрідному допінгу — особливість, яка з'явилася у Попая у мультфільмах студії «Fleischer». У коміксах він був досить сильний і без нього. Поява теми шпинату приписується впливу опублікованих у 1870-му році досліджень доктора Евона Вольфа, у яких, у результаті друкарської помилки, вказувалося про вміст заліза у шпинаті, що у десять разів перевищував реальну величину. Помилку виявили у 1937-му році, але інформація про це відкриття була оприлюднена лише у 80-х роках.
Висока популярність Попая у середовищі підлітків і дітей дозволила популяризувати споживання у їжу овочів, і, власне, самого шпинату. У місті Кристал-Сіті, Техас, місцеві виробники шпинату встановили пам'ятник морякові на знак подяки за допомогу шпинатній індустрії. П'ять інших статуй моряку Попаю встановлені у рідному місті Сегара Честере (Іллінойс), три — в Альме (Арканзас), який претендує на звання «шпинатної столиці світу», і на території кінокомпанії Universal Studios.
Відділіть яєчні білки від жовтків. Змішайте борошно з молоком і додайте туди жовтки, козячий сир і шпинат. Все перемішайте.
Порада від Інформатора: Щоб відділити жовток від білка візьміть яйце і вдарте його ножем посередині. Робіть це обережно, щоб не пошкодити жовток. У вас має вийти невеличка тріщина на половині яйця. А тепер переходьте до різних способів відділення жовтка від білка.
- Розбиваєте яйце таким чином, щоб у вас вийшли дві однакові частини шкаралупи. Ставите миску і над нею починаєте переливати жовток з однієї частини в іншу. Білок в процесі буде витікати в ємність.
- Розбиваєте яйце у маленьку глибоку тарілочку та обережно руками виймаєте жовток. Якщо на ньому ще є білок, потримайте в долоні з нещільно притиснутими пальцями. Через отвори буде витікати білок. Чи вбийте яйце одразу в руку, трішки розчепірте пальці, і тоді білок поступово стікатиме в ємність, а в долоні залишиться цілий жовточок.
- Напевно, у вас вдома є лійка, через яку ви переливаєте в пляшки молоко чи компот. Скористайтеся нею, щоб відділити білок від жовтка. Вбийте яйце в невеличку миску, візьміть іншу миску та над нею тримайте лійку під кутом 45 градусів, та влийте в неї яйце. Білок поступово буде витікати, а жовток залишиться у лійці.
В окремій посудині збийте білки в густу піну, злегка посоліть їх. Викладіть збиті білки в основну масу та розмішайте. Перелийте масу у формочки для запікання. Готуйте у розігрітій до 180 градусів духовці 5-10 хвилин.
Раніше Інформатор писав:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.