Близько 50% опитаних жінок хочуть навчатися у країнах перебування
49% з українських жінок, що перебувають за кордоном, виявили бажання продовжити навчання у країні свого перебування, тоді як половина розглядає можливість отримання освіти в Україні. Жінки відзначили ряд переваг освіти за кордоном.
Про наміри опитаних жінок повідомила Лариса Жигун, керівниця освітнього кластера "Мрій.Дій", під час презентації дослідження, яке стосується "Передумов повернення в Україну для участі у відбудові українських жінок, що тимчасово перебувають за кордоном". Жигун підкреслила, що значна частина українських жінок та їхніх дітей, які знаходяться за кордоном, вже мають досвід навчання в іноземних освітніх системах і виділяють позитиви цього підходу. Серед них вказують на інклюзивність, менший навчальний тиск на дитину та нові методи вивчення іноземних мов.
Крім того, Жигун наголосила на тому, що багатьом дітям доводиться навчатися одночасно в двох освітніх системах: у країні перебування та в українській системі освіти через інтернет. Так відбувається тому, що багато батьків розглядають можливість онлайн-навчання в українській системі як засіб збереження рідної мови, підтримання зв'язку з Україною, збереження української ідентичності та намір повернутися додому після завершення війни.
Згідно з результатами дослідження, після питань безпеки, другим ключовим аспектом, який турбує українок, є питання економічної безпеки. Зокрема, 41% респонденток вказали на економічну кризу як чинник, який викликає занепокоєння у випадку повернення в Україну. 21% вважають, що на ринку праці в Україні очікується погана ситуація для їхніх дітей. 28% називають неможливість вибору профільних предметів для глибокого вивчення в українських школах.
Відомо, що опитування провела компанія Periscope Research у співпраці з освітнім кластером "Мрій.Дій" у Польщі за замовленням Українського Жіночого Конгресу з підтримкою проєкту U-LEAD з Європою. Воно проходило з 1 по 12 листопада 2023 року.
Німеччина продовжила тимчасовий захист для біженців з України до 4 березня 2025 року. Це означає, що українці, які втекли від війни в Україні, зможуть продовжувати проживати та працювати в Німеччині без візи або дозволу на проживання до цієї дати. Рішення про продовження тимчасового захисту було ухвалено 24 листопада 2023 року.
Тимчасовий захист – це спеціальний правовий статус, який був запроваджений ЄС у відповідь на російське вторгнення в Україну. Цей статус надає біженцям з України право на проживання, роботу, освіту та доступ до медичної допомоги в країнах ЄС.
Тимчасовий захист не є тим самим, що і статус біженця. Біженці отримують статус біженця на підставі індивідуального розгляду їхнього випадку. Тимчасовий захист надається автоматично усім біженцям з України, які прибули до ЄС після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.