Німеччина продовжила тимчасовий захист для українців: скільки діятимуть дозволи на проживання

У Німеччині проживає близько 1,1 мільйона українців, що прибули в країну, як біженці через війну

Німеччина продовжила тимчасовий захист для українців
Українські біженці у Німеччині

Посвідки на тимчасове проживання біженців з України, які втекли від війни та отримали захист у Німеччині, діятимуть до 4 березня 2025 року включно. Федеральне міністерство внутрішніх справ і громадськості продовжило їх дію у п'ятницю, 24 листопада, це через відповідну законодавчу постанову.

Про продовження тимчасового захисту українців у Німеччині повідомили у МВС країни. Зазначається, що біженці з України не повинні подавати заяву на продовження свого статусу проживання. Також не потрібно навідуватись до міграційних органів. Підставою для подальшого продовження тимчасового захисту є рішення країн-членів ЄС наприкінці вересня 2023 року.

Продовження статусу перебування полегшує дії як і самим біженцям, так і міграційній владі. Одноразова економія коштів державної адміністрації становить близько десяти мільйонів євро.

"Мені приємно, що Федеральна рада сьогодні схвалила нашу постанову. Усі, хто був змушений тікати від смертоносної війни путіна, залишаться в безпеці з нами та матимуть доступ до освіти та ринку праці. Ми продовжили термін статус захисту біженців України. Дозволи на проживання автоматично діють до 4 березня 2025 року, без необхідності біженцям з України знову відвідувати міграційну службу. Це велике полегшення для міграційної влади й рішення забезпечує безпеку та чітку перспективу для тих, хто залишається у Німеччині. Ми продовжуватимемо захищати життя багатьох людей з України – поки триває ця жахлива війна. Ми продовжуємо тісно підтримувати Україну", – повідомила Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер.

Скільки біженців з України перебуває у Німеччині

Зараз у Німеччині проживає близько 1,1 мільйона людей, які в’їхали до Німеччини з 24 лютого 2022 року у зв’язку з російською агресивною війною проти України. З них близько 350 тисяч – діти та молодь віком до 18 років. Близько двох третин дорослих біженців – жінки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube