Українські біженці у Литві зможуть отримати тисячу євро на покриття орендної плати: що для цього потрібно

Гроші не можна витратити на інші потреби - цей момент контролюватимуть

Українці в Литві
Від початку великої війни Литва прийняла понад 80 тисяч українців

Міжнародна організація міграції у Литві допоможе українцям, які перебувають в цій країні через війну. Тут обіцяють покрити частину орендної плати за житло. Йдеться про суму в одну тисячу євро: вона допоможе оплатити перший та останній місяць орендної плати. 

Міжнародна організація з міграції у Вільнюсі (МОМ) повідомляє, що часткове покриття плати за житло потрібне більшості українців, які прибувають до Литви. Далі, влаштувавшись на роботу, вони зможуть вносити орендну плату самі. Але важливо мати кошти, щоб винайняти житло на початку. 

"Право на компенсацію мають українські біженці в Литві з дозволом на проживання або карткою від міграційної служби. Саме вони можуть отримати фінансову допомогу, яку спонсорує Міжнародна організація з міграції у Вільнюсі (МОМ). Фінансова допомога надходитиме протягом двох місяців для приблизно 73% українців, які мають труднощі з пошуком довгострокового житла", - йдеться у повідомленні. 

Виплата становитиме 70% вартості, зазначеної в договорі, але не перевищуватиме 504 євро на місяць, що загалом складає 1 008 євро. Витратити гроші на щось інше не можна. Вони будуть контролюватися, тому отримані кошти не можна використовувати на продукти, одяг, техніку чи будь-що.  

"Через відсутність державної підтримки громадяни з інших країн змушені самостійно розв'язувати питання з проживанням. Ми сподіваємося, що цей захід допоможе українцям легше інтегруватися в Литві, особливо тим, хто працевлаштований і намагається самореалізуватися", – пояснив голова представництва МОМ у Литві Ейтвідас Бінґяліс.

Для подання заявки потрібно мати дозвіл на проживання у Литві або картку від міграційної служби, а також укласти договір оренди на не менш як на 6 місяців, і підписати не пізніше, ніж за 40 робочих днів до подання заявки. 

Міжнародна організація з міграції у Вільнюсі також виокремила категорії населення, яким найбільше потрібне допомога. Саме тому виплати зможуть отримати: родини з дітьми, вагітні жінки, люди старше 60 років, родини з особами з інвалідністю.

Статистика свідчить, що більшість українців – аж 62% – винаймають житло на відкритому ринку. Близько 12% українців не платять за оренду житла, тому що їх прийняли литовські родини. 

Яку ще допомогу можна отримати у Литві

До Литви від початку повномасштабної війни прибуло понад 80 тисяч українців, зараз тут живуть 50 тисяч. Представництво МОМ у Литві активно підтримує біженців від початку війни. За минулий рік представництво МОМ у Литві надало допомогу понад 11 тисячам людей за допомогою різноманітних заходів. Тут регулярно надаються безплатні психологічні консультації, діють мовні курси, різноманітні програми для дітей. 

Також українці можуть отримати юридичну та медичну допомогу. Багатьом з них Литва видала аптечні картки на суму 50 євро. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube