"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Німеччина буде стимулювати біженців шукати роботу, а Ірландія планує обмежити безплатне розміщення українців
Деякі країни планують поступово скорочувати допомогу для біженців з України з наступного року, попри те, що ЄС продовжив тимчасовий захист до березня 2025 року. Зокрема, українцям уріжуть соціальні виплати, посилять умови надання житла та скасують безоплатне медичне обслуговування. А українським дітям у Чехії не будуть створювати спеціальні класи.
Про це пише видання "Слово та діло". Наразі найбільше українських біженців перебуває у Польщі та Німеччині.
Уряд Польщі повідомив, що планує у 2024 році поступово скасовувати соціальну підтримку для українців. Зокрема, таку:
Окрім того, у Польщі вже змінили деякі правила надання допомоги. Наразі українці можуть безплатно проживати у місцях тимчасового розміщення лише протягом перших 120 днів з моменту приїзду до Польщі, далі потрібно покривати 75% вартості житла (але це не стосується вразливих категорій населення). Також українські біженці мають лише 30, а не 90 днів на отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL).
Німеччина з наступного року скоротить виплати всім біженцям, в тому числі й з України. Право на соціальну допомогу вони зможуть отримати лише після трьох років отримання урізаної допомоги, а не через півтора року.
Також Німеччина буде стимулювати біженців шукати роботу. Тобто, одержувачі допомоги Bürgergeld (фінансової допомоги по безробіттю) будуть зобов'язані щонайменше раз на шість тижнів повідомляти про свої зусилля з працевлаштування. Їм також пропонуватиме роботу спеціальна агенція, у разі відмови можуть скоротити виплати.
Ірландія планує обмежити безплатне розміщення біженців з України у державному житлі трьома місяцями, далі за житло треба буде платити. Також місцевий уряд планує розглянути скорочення соціальних виплат українцям.
Ця держава планує у 2024 році скоротити термін безплатного розміщення біженців зі 150 днів до 120 або до 90 днів. А українським дітям можуть скасувати окрему дату зарахування до дитсадка чи школи, і для них не будуть створювати спеціальні класи.
Європейський Союз наприкінці жовтня продовжив тимчасовий захист для біженців з України. Він діятиме до 4 березня 2025 року.
Загалом в ЄС для отримання тимчасового захисту або аналогічних схем зареєстровані 4,1 мільйона біженців з України. Тимчасовий захист дозволяє користуватися узгодженим набором прав у ЄС, зокрема:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.