Швейцарія розробила план повернення українців додому: коли біженців можуть "виселити" з країни

Статус S тимчасового захисту українців у Швейцарії можуть деактивувати вже скоро

Українські біженці в Швейцарії
У Швейцарії перебувають під тимчасовим захистом 84 тисячі людей, залишити хочуть лише 14 тисяч

У Швейцарії парламент, Державний секретаріат з міграції (SEM) у співпраці з владою кантонів розробили попередній план повернення додому українських біженців. Людей збираються виселяти з країни по завершенні статусу S - захисту від Швейцарії. Цей статус може завершитись вже наступного року. Добровільний виїзд по суші буде самостійним. Примусове повернення літаком буде крайнім заходом.

Про стратегію з повернення українських біженців додому повідомляє Swissinfo. Документ оприлюднили у четвер, 5 жовтня. 

Влада прогнозує, що статус S (тимчасовий захист) українців може бути деактивований у 2024 чи 2025 році.Очікується, що добровільно виїхати захочуть 80% біженців, яких пропонується заохочувати грошима. Йдеться про близько 70 тисяч людей. Їм хочуть виплачувати від 1 000 до 4 000 швейцарських франків (1 037 та 4 150 євро) на людину, щоб вони погодились повернутись в Україну. 

Оскільки після п'яти років безперервного перебування у Швейцарії біженці мають право отримати швейцарський дозвіл на проживання категорії B, то влада хоче зробити все можливе, що українці виїхали раніше. На виїзд дадуть від 6 до 9 місяців після закінчення статусу захисту. Добровільний виїзд по суші буде самостійним. Примусове повернення літаком буде крайнім заходом. Не наполягатимуть на швидкому виїзді людей, які потребують особливої підтримки – це приблизно 1 тисяча дітей без супроводу дорослих та 1 600 біженців віком від 75 років та ті, хто має проблеми зі здоров'ям.  

 Кого хочуть залишити

Зараз у Швейцарії перебувають близько 5 тисяч українських біженців віком від 15 до 20 років, яким було надано захист S. Цій категорії після втрати статусу хочуть дозволити залишитись, щоб довчитися в навчальному закладі - школі чи коледжі. 

Влада Швейцарії прогнозує, що загалом 20% біженців (це 14 тисяч людей) швидше за все, залишаться у країні навіть після закінчення терміну дії статусу S. Очікується, що цей показник змінюватиметься від тривалості війни та ступеня збитків, завданих Україні війною. Ймовірність добровільного повернення зменшуватиметься з кожним роком, розуміють в уряді. А залишати у себе велику кількість українців не хочуть. 

Зараз у Швейцарії перебувають близько 90 тисяч українських біженців. 84 тисячі мають статус захисту. За останньою інформацією від ООН, понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії. Понад 5,83 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube