Скільки витратять на Новий Рік і Різдво та які подарунки купують українці

Більшість хоче заощадити попри заплановані витрати

Скільки витратять на Новий Рік і Різдво та які подарунки купують українці
В топ увійшли солодощі та іграшки

Новорічні свята завжди відзначались додатковими витратами, і цей рік не виняток. Щоправда, подарунки змінились: для деяких віш-лист поповнився бронежилетами і павербанками.

Дослідницька компанія 4Service Group опитала українців щодо подарунків на свята та запланованих витрат.

79% людей бажають заощадити і витратити менше, ніж розраховують. В середньому українці готують віддати на святкування 2053 грн. Але найбільше людей (40%) все ж розраховують на витрати до 1000 грн. Переважно це українці віком 50-60 років. Трохи більше (33%) сподіваються на ціновий діапазон від 1 до 3 тисяч грн. 10% можуть собі дозволити витрати до 5 тисяч грн. Автори дослідження визначають: чим старший вік респондента – тим менші витрати вони планують.

Витрати українців на новорічні свята
Витрати українців на новорічні свята

Подарунки купляють переважно дітям – 47% на Новий рік і 12% на Різдво. Далі за рейтингом отримувачів – чоловіки і дружини, а за ними – інші члени родини. Друзям купляють в п’яту чергу, вже після того, як тішать подаруночком себе. 

Перш за все - діти
Перш за все - діти

Що дарують

Топ-5 категорій – це солодощі, іграшки, одяг чи взуття, енергозберігаючі прилади, косметика чи парфумерія. Цікаво, що ці товари обирають як на Різдво, так і на Новий рік. 10% опитаних дарують аксесуари або делікатеси. Товари для військових подарують 5% респондентів – стільки ж, скільки і гаджети та смартфони. 

“Всього на Різдво планують купувати подарунки 17% аудиторії, а от на Новий рік значно більше - 81%”, – відзначається у дослідженні. 

Популярні подарунки
Найбільш популярні подарунки

Різдво, Новий рік та День Святого Миколая

В 2022 році Синод вперше дозволив різдвяні богослужіння 25 грудня - раніше вони тривали лише на 7 січня. Саме 25 грудня Різдво святкують католики, але цього року його відзначали в грудні й православні. Дискусійним стало питання постаті Діда Мороза. Шириться думка, що традицію кликати його нам нав'язали в Радянському Союзі, а для України більш типовим є Святий Миколай. До речі, багато хто святкував його в 2022 році не 19 грудня, а 6 грудня - за григоріанським календарем. 

Раніше ми писали, які подарунки популярні на Новий рік за даними платформи Prom.ua. Також читайте, які новорічні свята найбільш популярні серед українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube